Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez hogyan lehetséges? Volt...

Ez hogyan lehetséges? Volt már valakinek ilyen?

Figyelt kérdés
A bal felső bölcsességfogam sok problémát okozott, rendellenes pozícióban nőtt, konkrétan vízszintesen, ami sokszor irritálta belül a szájnyálkahártyát sokszor begyulladt, mindenképpen el akartam távolíttatni csak eléggé féltem a húzástól annyi rémmesét halottam már ezekről a bölcsességfogakról hogy sokat halogattam, ám a napokban feltűnt, hogy valami "hiányzik", odanyúltam és a bölcsességfog nem volt ott, csak üreg ami amugy egyáltalán nem fájt de nagy volt. Konkrétan kiesett a bölcsességfogam. Nem letört, mert a lyukba semmiféle fog v gyökérmaradvány nem volt csak maga az íny. Az üreg egyébként pár nap alatt teljesen összehúzódott és egyáltalán nem fájt. Lehetságes az hogy esetleg nem volt gyökere? Halottam már ilyesmiről hogy vannak gyökértelen vagy elcsökevényesedett bölcsességfogak. Ha gyökere lett volna nem hinném hogy csak úgy fájdalom nélkül kiesik. Amúgy egyáltalán nem mozgott, nemvolt gyulladt az íny stb. Stabilan állt, csak épp vízszintesen volt kinőve ami sokszor fájdalmat okozott. Sok kemény rágcsálnivalót eszek, főleg suliba, a fogam meg valószínüleg lenyeltem. Szerintetetk mi történhetett, Volt már valakinek hasonló?

2014. okt. 6. 09:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát...elég érdekesen hangzik.

Szerintem nyom nélkül biztos nem eshetett ki, vérzésnek legalább kísérnie kellett volna, azt meg csak észreveszi az ember, ha még alszik is, hogy reggelre véres a párnája.

Valószínűleg enyhe gyulladásnak is kísérnie kellett volna az eseményt...menj el röntgenre, ott biztosat mondanak.

2014. okt. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pedig a fognak semmi nyoma...azóta az üreg teljesen összehuzodott, olyan mintha nem is lett volna ott semmi, nem is fáj. Lehet el fogok menni röntgenre is. Amúgy vér az szivárgott belőle. Mikor észleltem hogy nincs ott és odanyúltam véres volt az ujjam. Én még mindíg arra tippelek hogy szerintem nem volt gyökere.
2014. okt. 9. 21:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát, izgalmasan hangzik! :)

Majd oszd meg a röntgen eredményét, kíváncsi vagyok! :)

Azért csekkold az ínyedet mindenhol, nekem nem tetszik túlságosan, hogy csak magától hagy kihullani egy fogat...oké, hogy valószínűleg nem volt gyökere, de a tejfogainkat se potyogtatjuk össze-vissza.

2014. okt. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ilyen rágófogam nekem is volt már, ami úgy letördelődzött az évek során, hogy aztán végül benőtte az így a felszínt és olyan, mintha sose lett volna ott fog.
2014. okt. 10. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az ínyem nem gyulladt vagy ilyesmi és nemis volt ugy letörve. Akkora gödörvolt ott hogy konkrétan befértvolna a kisujam. Semmi fogcsonk nincsott, nemis volt. Viszont említettem hogy full vízszintes irányba nőtt, így talán elképzelhetőbb hogy nemfoghatta ugy az íny h stabil legyen, hiába nem mozgott, lehet egy rösebb harapástol kifordult.
2014. okt. 10. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!