Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tudok kezdeni a fogammal...

Mit tudok kezdeni a fogammal hogy újra használható állapotban legyen? (nem megmenteni)

Figyelt kérdés

2 fogam van ami már szerintem menthetetlen. (ebből 1 biztos menthetetlen--->) Az egyik oldalt és felül is szuvas. A másikból nem egyszer tört le egy-egy darab. Fogbeültetésen lehet gondolkozni? Mennyibe kerülnek az ilyen beavatkozások?

Eléggé be vagyok parázva mert kis koromban egyáltalán nem kaptam segítséget abban hogy mossam a fogam. (ezt úgy értem nem foglalkoztak velem úgy hogy óvjam az egészségemet. . . sajnos) Remélem tudtok segíteni a helyzetemen.


2014. okt. 19. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:

fogorvos tud segíteni a problémádon, nem pedig az itteni válaszolók. nekem is volt fogam, ami a tövénél szuvasodott, simán betömték, 20 éve semmi bajom vele.


implant amúgy 100ezernél kezdődik.

2014. okt. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos hogy menthetetlen! Az alapján amit írsz gyökérkezelés + korona megoldás lenne, sőt ha csak szuvas akkor (gyökérkezelés +) sima tömés. A beültetés olyan 150 ezernél kezdődik (remélem nem írok hülyeséget, lehet hogy ehhez még hozzá kell adni a koronát), ha sikerül megmenteni és mondjuk korona kerül rá, az a gyökérkezeléssel együtt kb 40-50 ezer, szóval nem mindegy. Minél előbb keress egy orvost, ő fog tudni biztosat mondani, de a beültetés áránál mindenképp úgy kérdezd hogy a teljes fog mennyire jön ki, mert az több részből álló művelet.
2014. okt. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha nem fáj, lehet még be lehet tömni őket
2014. okt. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

miért kell mindent rögtön látatlanba gyökérkezelni?

a gyökérkezelés nem egy veszélytelen dolog, állandó gyulladást okoz a szervezetben, mivel nem tudják teljesen sterilizálni.

ha csak lehet, el kell kerülni.

simán lehet, hogy csak tömni kell.

ha írsz privátban, megadok egy jó fogorvost.

magán, drága, de megmenti, ami menthető.

2014. okt. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4: az egyetlen oka hogy a kérdező menthetetlennek ítélte a fogát, ebből arra következtettem hogy nem simán lyukas. De azért is raktam zárójelbe, mert akár a tömés is elég lehet.
2014. okt. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!