Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi okozza azt a tipikus...

Mi okozza azt a tipikus szájszagot, amit csomó emberen lehet érezni?

Figyelt kérdés
Vagy csak az én orrom észlel egy bizonyos szagú kellemetlen szájszagot? Teljesen igényes, egészséges embereken is éreztem már ezt a szagot, valamiért engem kicsit a margarin szagára emlékeztet, de igazából eléggé behatárolhatatlan, a lényeg, hogy nagyon áthatóan büdös. Mitől van ez, és ti is szoktátok érezni ezt a szagot másokon?
2014. okt. 20. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Cukorbetegeknek van olyan jellegzetes szájszaga
2014. okt. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
az osztálytársamnak, aki mellettem ül, neki is olyan szájszaga van, és nem cukorbeteg
2014. okt. 20. 19:40
 3/8 anonim ***** válasza:
cigi?
2014. okt. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a "kommersz" szájszagra gondolsz annak szerintem kicsit a - bocsánat - kutyasz@rra emlékeztet a szaga, persze enyhébb verzióban. Többnyire fogkő és/vagy lepedék és/vagy rossz, rothadó szuvas fogak együttese okozza.

Igényesnek kinéző embereknek is tud olyan fogazata lenni hátul, hogy lemennél tőle hídba ha meglátnád.

A cukorbetegek lehelete inkább kicsit acetonos, alkoholos.

2014. okt. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
igen én is az utóbbira tippelek, mondjuk fogkövem van hogy nekem is van, de mégsem volt soha olyan szájszagom. de szerintem egy másféle szagról beszélünk, mert ennek semmi köze a sz*rszagú szájhoz, olyat is éreztem már, de az másmilyen. mindegy, sosem fogom megtudni, hogy ez minek a szaga, örök rejtély:D
2014. okt. 20. 22:33
 6/8 anonim ***** válasza:
Attól is lehet nagyon büdös a száj, ha valaki hosszú órák óta nem evett és nem mosott fogat (főleg, ha még valami emésztési gondja is társul hozzá), talán erre gondolhatsz. Kifordul tőle a gyomrom.
2014. okt. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 cicwarek ***** válasza:
Neked és mindenkinek: nem elég rendszeresen fogatmosni, szájöblítőt is kell használni.
2014. okt. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gyomortól is lehet, pl ha rosszul zár a gyomorszáj, de lehet a nyáltermelés hiányától is, és sok más egyéb belső szervi bajtól is, persze legelőszőr fogászati okot kell keresni, fogköveket leszedetni, rendszeres fogmosás és fogselyem használata fontos.
2014. okt. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!