Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lesz fogszabályzóm. Tapasztala...

Lesz fogszabályzóm. Tapasztalatok (? )

Figyelt kérdés
12 éves lány vagyok, Nov. 13.-án megyünk mintavételre. A mintavételen mire számítsak? Éjjeli vagy nappali fogszabályzóm legyen? Melyik a jobb?:D Stbstb. Légyszi tapasztalatokat írjatok ne úgy, hogy itt meg ott hallottam ezt meg azt. Előre is köszönöm!

2014. okt. 22. 16:38
 1/5 anonim válasza:
Mintavételen nagy dolgokra ne számíts. Nekem egy eperízű masszát tettek a számba, ami felvette a fogam formáját és ennyi. Szerintem azt hogy éjjeli, vagy nappali fogszabályzód legyen azt nem te döntöd el. Legalábbis nálam úgy van, hogy most van nappali, és majd ha az lekerül akkor lesz éjszakai. Egyébként nem nagy cucc, húzás után egy picit fáj, de teljes mértékben elviselhető.
2014. okt. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát ha már mintavételre mész, tudnod kéne, hogy beragasztottat kapsz-e vagy kivehetőt. Nem tudom milyen kérdés ez, hogy melyik a jobb, nyilván kinek melyikre van szüksége, ezt az orvos dönti el. A mintavétel semmi extra, csak ne egyél előtte, van akinek hányingere lesz, de pl nekem meg se kottyant. Nekem már lassan 2 és fél éve van beragasztott, jól megvagyok vele, egy hét alatt nagyjából elmúlt a fájdalom, megszoktam. Aktiválás után valóban fáj egy kicsit, nekem kb 1 napig szokott.
2014. okt. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D Ment a zöld kéz :D
2014. okt. 25. 10:52
 4/5 anonim válasza:

Nekem már fél éve van én is nagyon paráztam hogy vajon hogy fog állni meg hogy mennyire fog fájni. De felesleges volt így visszagondolva hülyeség volt a sok izgulás.

A mintavétel sem nagy szám egy masszába bele kell harapnod várni kell pár percet és kész.

Amikor felragasztják egyáltalán nem fáj. Kapsz egy szájterpeszt amitől nem tudod majd becsukni a szád egyébként ez nem kellemetlen mert legalább nem neked kell tartani a szádat. Aztán pedig lemossák a fogaidat bekenik egy ragasztóval és rárakják a bracketteket és uv fénnyel megszárítják(én ezt a részt szerettem mert ilyen meleg érzés és kellemes:D) ha ráragasztgatta utána belefűzi az ívet és rárakja a gumikat és kész is. Hamar kész van nekem 15 perc volt! Utána pár órával kezd el fájni ami kibírható igaz csak pudingokat,leveseket bírsz enni de ennek is megvan a jó oldala mivel ehetsz annyi krémtúrót,pudingokat amennyit szeretnél:DDD de ez elfog múlni 3-4 nap múlva szóval ez a pici fájdalom teljesen megéri a végeredményért.:) utána pedig azt ehetsz amit akarsz! Nekem nem volt éjjeli fogszabályzóm mert nekem az orvosom nem ajánlotta mert az nem annyira hatásos. De ezt nem te döntöd el hogy milyent szeretnél! Ha nagyon ferdén állnak a fogaid azt éjjeli fogszabályzóval nem tudják teljesen rendbe hozni. Én a nappalit ajánlom sokkal hatásosabb. Pár nap után már látod is a változást!

2014. okt. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm:D
2014. nov. 6. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!