Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit lehet csinálni a fogammal?

Mit lehet csinálni a fogammal?

Figyelt kérdés

14/f vagyok. találtam 3 fogamon kis apro fekete pontokat. utánnanéztem és lehet hogy szuvasodik a fogam?

mit lehetne tenni vele?

(régebben sokszor bekellett tömnünk pár tejfogamate, és arra emlékszem hogy zavart a tömés és rengetegszer kiesett a tömés és újból bekellett tömni, mindig egyre jobban kifurták stb, és egyre nagyobb lett a lyuk.


ha nem mennék el fogorvoshoz akkor mit lehetne tennem itthon? meg egyáltalán biztos hogy szuvasodik?



2014. okt. 25. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Mielöbb tömesd be,ha nem tejfog sokaig fog tartani.Ha nem tömeted be,jobban es jobban romlik majd ki kell huzni.Nekem is mar 8.-dik osztaly körül kezdtek romlani,tömettem,igaz idönkent kellett cserelni,de meg meg vannak.

49/N

2014. okt. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez biztos a szuvasodas kezdete,nekem volt olyan is ,kivülröl kicsi fekete pötty,majd mikor elkezdte furni,belöl mar jol szuvasodott,es otthon nem tudsz semmit csinalni.
2014. okt. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ÉS honnan tudom megállapítani hogy tejfog vagy maradandó fog? csakmert azt tudom hogy hátul még vannak tejfogak, csakmár netudom hogy melyikek.
2014. okt. 25. 16:57
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell tudnod,esetleg az orvos megmondja,en tudtam 14 koromra mar nem voltak tejfogaim.
2014. okt. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De ha tejfpg akkor nemérdekel. Úgyis nemsokára kiesik akkor minek mennyek el orvoshoz?
2014. okt. 25. 17:04
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp fogorvos, ezzel otthon semmit nem lehet kezdeni és magától se gyógyul meg sajnos.
2014. okt. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szia, ha csak kis fekete pötty, az semmi.

azt nem kell kifúratni, mert az nem lyuk.

ha kifúratod, akkor rengeteg ép szövetet is eltávolítanak a fogadból, és mikor cserélik a tömést, akkor megint és megint stb.

a kis fekete pötty az nekem is van, de az én fogorvosaim nagy része nem akart velük semmit kezdeni, mert a kezelés többet árt, mint használ.

van persze olyan orvos is, aki mindent kifúrna. de a saját sajnos káromon azt tanultam meg, hogy nem szabad minden hülyeséget kifúratni, mert ezzel én is ártottam magamnak sajnos többször, hogy a semmire engedtem, sőt kértem, hogy tömjék be.

és azóta azokat a fogakat nagyobb károk érték.

lényegében csak olyan fogammal van bajom, amihez valaha fogorvos nyúlt, mikor nem kellett volna.

2014. okt. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Enis ezert nem akarok elmenni. Nameg lehet hogy ezcsak tejfog.
2014. okt. 25. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!