Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvos vagy szájsebész...

Fogorvos vagy szájsebész távolítja el?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Előre is köszönöm a válaszokat.

Iszonyatosan fáj a bölcsességfogaim növése még csal egynek van kinnt egy kis csirája (ez fáj a legjobban). A kérdésem az lenne ,hogy fogorvos már ki tudja szedni , vagy száksebészeten kell?

Ha szájsebészeten kell , szükséges egyeztetni előtte fogorvossal?

Sokáig fog utána fájni?

Mennyi ideig nem mehetek ezután iskolába?



2014. okt. 31. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Mehetsz utána suliba egyből :) Egyébként, ha normálisan nő, akkor nem kell kihúzni, de menj el dokihoz, hogy megnézze. Néhány fogorvos is vállalkozik a kihúzására, ha egyszerű eset, vagy szájsebész. Nálunk csak beutalóval lehet menni a szájsebészhez.
2014. okt. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sajnos az emberek 90%-ánál a bölcsesség fog növekedése fájdalommal, sőt esetenként lázzal is jár. Csak abban az esetben távolítja el növekedés közben a fogat a fogorvos/szájsebész, ha komoly gyulladást vált ki a szervezetben (tartós, 39°C fölötti láz, duzzanat). Legalábbis itt mifelénk ez a gyakorlat.
2014. nov. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)!
2014. nov. 1. 13:42
 4/5 szamo77db ***** válasza:
A bal alsó bölcsességfogam nem tört elő. Begyulladt, rtg készült, kiderült, hogy az állkapocscsonthoz van nőve, ráadásul vízszintesen fekve. Ezt húzni nem lehetett, a szájsebészeten felvágták az ínyem és kifűrészelték a fogat. Dupla adag Lidocaint kaptam, semmit nem éreztem belőle. Hét öltéssel varrták össze az ínyem. De azt majd a fogorvosod dönti el, hogy ki tudja húzni, vagy ad beutalót a szájsebészetre és ott lerendezik!
2014. nov. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha még nem tört elő, akkor nyilván nem tudja kihúzni. A rendesebb fogorvosok bölcsességfoggal már általában amúgy is inkább szájsebészhez küldenek, mert többnyire annyira hátul van, hogy komoly problémákat okozhat, ha a doki mégsem tudja kihúzni és idő közben kell átküldeni sebészhez.


Nekem is vésték egyébként, szintén vízszintesen állt. A beavatkozás megterhelő volt, éreztem mi történik nyilván, de nem fájt annyira bezsibbasztottak.


Ha csak egy sima húzás, akkor lehet hogy már másnap is mehetsz suliba, ha vésés van, akkor neccesebb. Nekem elég sok csont elfúrásával járt, nem is jött ki egyben, jól megerőltették az állkapcsomat. Egyetemista vagyok és nem az a lógós fajta, ha halaszthatatlan dolgom lett volna, betudtam volna menni és végigszenvedni a napot, de így gyakorlatilag kedden műtöttek és én a héten már nem mentem iskolába. Úgy néztem ki, mint egy pocok, az arcom pedig mindenféle színekben pompázott. A gyógyszerek bekábítottak, a "daganat" minden sétára lüktetni kezdett, egyik éjszaka pedig fogalmam sincs hogy, de még jól rá is haraptam belülről az arcomra, az is kisebesedett. Lehet gyér vagyok, de jobban esett kifeküdni, jegelni, borogatni, ha az esik jól, akkor aludni, pihenni.

2014. nov. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!