Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek a fogínyemmel? HELP!

Mit tegyek a fogínyemmel? HELP!

Figyelt kérdés
Egy ideje a fogínyem nagyon fáj.Ha mosom a fogamat akkor irtózatosan fáj,vérzik.Utána meg érzem a fogkefém barázdáit az ínyemen.Már kértem időpontot a fogorvosnál,de csak 3 hét múlva tud fogadni,de addig ebbe én beledöglök.Mit tegyek?
2010. jan. 27. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:

C vitamin lehetloeg a cetebe-t.

Vegyel ra Tantum Verde oblogeto folyadekot!

Nem hasznalsz mas fgkremet mint eddig?

Nekem volt prblemam az inyemmel az egyik Blendamedtol.

Egyszeruen elfeheredettaz inyem erzekeny lett verzett,mintha kimarrta volna a s.

2010. jan. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
mondjuk most tényleg blendamedet használok....
2010. jan. 27. 21:01
 3/7 anonim ***** válasza:

A fogínyvérzés az kezdődő skorbut, amit c vitaminyhiány okoz.egyél c vitamint, de természetes formában(flavon, absorbent c, ksav. káposzta, a lényeg h bioflavonoid is legyen benne, mert a gyógyszertári "c vitamin" csak szintetikus aszkorbinsav.Az igazi pedig aszkorbinsav és citrusfélék héjában lévő bioflavonoidok, amiket nem lehet mesterségesen eloállitani.

Használj paradontax fogkrémet, hiába drága, de nagyon jó!!

Nekem is vérzik az inyem, mert babát várok, de azzal mosom, mert más nem volt jó rá.



35 h km

2010. jan. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá fogorvos, három hét múlva, sőt egy hét múlva már el is felejted. Ínygyulladás, írd be a gyakorikérdések keresőjébe, már volt ilyen kérdés, csomó kedvenc öblögetőt írnak a válaszolók. Az én kedvenc jól beváltam a Corsodil, bár az igaz, hogy az ízérzést elrontja, de három nap alatt hatásos. Egyébként C vitamin, annak hiánya is okozza az ínygyulladást, és rendesen dörzsöld meg az ínyedet fogmosáskor, csak ne durva kefével, nem baj, ha vérzik, majd elmúlik.
2010. jan. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyértelmű nagy C vitamin hiány! Kell venni a patikában 100Db-os 500mg-os C vitamin tablettát és min 3-at bevenni naponta. A Corsodyl csak a fertőzésveszélyt csökkenti de a vitaminhiányt nem szünteti meg!
2010. jan. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A 21:01-esnek! tudod mennyi zöldséget kellene enni ha naponta 1500mg C vitamint akarsz bevinni? Ötven kilót! Nem csoda hogy vérzik az ínyed ha beveszed a fejedbe hogy a C vitamin tabletta nem jó!
2010. jan. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
szedek C-vitamint, az öblögetést kipróbálom
2010. jan. 27. 21:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!