Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ínyemen egy borsószem nagyságú...

Ínyemen egy borsószem nagyságú gömb nőt nem fáj csak ha megnyomom! Szájvízzel öblögetek de nem segít?

Figyelt kérdés
fogdokihoz most nem tudok elmenni, azt ne írjátok! Mit csináljak???????
2010. jan. 27. 22:52
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Akkor szájsebészet. Lehet afta is, de lehet jóindulatú íny-daganat is. Nekem is volt ilyen, és néha ráharaptam, és a borsszem nagyságúból babszem nagyságú lett, begyulladt. Fogorvos a szájsebészetre küldött. Lekapták (nem éreztem semmit, közben és utána sem, miután kiment az érzéstelenítő). Szövettanra küldték, de jóindulatú volt. Szájsebész mondta, hogy ezeknek a 95%-a jóidulatú szokott lenni.


De azért kéne hogy lássa valami szakember... Lehet hogy "csak" afta.. az magától is elmúlik, de ha beecseteli a doki, akkor hamarabb.

2010. jan. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
az sztem egy góc lesz. azaz gyulladás. látogass meg egy orvost, mert nemtesz az jót neked,.
2010. jan. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Az valoszinuleg egy gennycsomo lesz de tenyleg jobb ha elmesz orvoshoz.Biztos ami biztos.
2010. jan. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy hová nőtt a göb. A fiamnak a foga alatti, kemény ínyre nőtt egyszer egy gömb alakú dudor. Nem volt nagy, nem fájt neki, csak, ha megnyomkodta. Szájsebészeten azonnal felnyitották, azt mondták, gennyes gyuladás volt.

Ne várj vele, tudom, azt írtad, ilyesmit ne javasoljunk, de a józan ész mégis ezt diktálja! Jobbulást!

2010. jan. 28. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szerintem se várjál vele sokat,mert ez általában nem múlik el magától,a lányomnak volt ilyen és a szájsebészeten kötött ki.
2010. jan. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Fogam alatt ínyre nőt. Ha majd lesz időm meg pénzem rá elmegyek dokihoz. Köszönöm a válaszokat!!!!!!
2010. jan. 28. 12:44
 7/7 anonim ***** válasza:

Ciszta lesz szerintem. Nekem is volt többször. Fogorvos lásson! Ne várj vele sokáig! Nekem kb. 3-szor volt ilyen. Oka: a fog (ami már tömött volt jó nagy töméssel) nem tudott "lélegezni" és a gyökérnél elszaporodtak a bacik. Abból lett a ciszta.

Ne halogasd a dokit, mert később drágább lesz a következményeit kezelni. (pl. hajhullás, ilyen-olyan gyulladások különböző helyeken).

Ráadásul most még lehet, hogy megúszod egy egyszerű tisztítással, kicsit bonyolultabb, amikor szájsebészeti úton rezegálják (asszem így hívják), azaz kivágják a cisztát a gyökércsúcssal együtt, amelyre képződött. De ha sokáig vársz, akkor már csak a kihúzás marad. A fogpótlás pedig drágább...

2010. jan. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!