Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzás? Már meglévő,...

Fogszabályzás? Már meglévő, régi éjszakai készülék húzása lehetséges vajon?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lehet elég buta kérdés, de a következő a kérdésem. Volt fogszabályzóm, állandó, alul felül, másfél évig már majdnem 8 évvel ezelőtt. Utána kaptam éjszakait, azt nagyon sokáig hordtam, bár az orvosom azt mondta elég 3 évig, én szorgalmasan hordtam tovább is, mert rettegtem, hogy visszarendeződnek a fogaim. Közben elmúltam 18 és már nem mehettem a gyerekfogorvoshoz, magyarán azt a fogszabályzót kb 6 éve nem látta orvos. Idén júniusban hagytam abba a használatát, sokat voltam külföldön, nem vittem magammal. Most egyértelműen látom, hogy a fogaim rendeződnek vissza. Szerintetek, ha ezt a már meglévő készüléket elviszem SZTK-ba húzásra, akkor meghúzzák? Illetve használható egyáltalán még ugyanaz, vagy már újat kellene csináltatnom? Kicsit pénzszűkében vagyok jelenleg, azért jó lenne, ha használhatnám ugyanazt tovább, de nyilván ártani nem szeretnék a fogaimnak. Előre is köszönöm szépen a kedves válaszokat!
2014. nov. 16. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudod vissza tenni a helyére? Vagy már annyira elrendeződtek?
2014. nov. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Fel tudom tenni, csak nem hiszem, hogy ártana, ha megnézné egy orvos... Meg ugye azokat elvileg húzni is kell néha..
2014. nov. 16. 17:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor meg mi a kérdés? Menj vissza és megmondják kell-e állítani rajta vagy elhagyhatod. Nyilván nem fognak a beleegyezésed nélkül újat rendelni.
2014. nov. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Olvasd el újra, amit fent leírtam, jó? Már 3 éve nem kellene hordanom egyáltalán, de egy éve hagytam abba kb és már rendeződnek vissza a fogaim. És nem tudok csak úgy visszamenni, mert az gyerekorvos, én meg 24 éves vagyok. Fent mindent leírtam szerintem elég világosan.
2014. nov. 17. 11:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Már megbocsáss, de a fogszabályzós orvos nem gyermekfogorvos. Persze gyakran van gyermekfogászatból szakvizsgája, de azért a kettő nem ugyan az. A beutalót pedig a felnőtt fogászat is megírhatja a fogszabályzásra. Szóval nyugodtan elmehetsz, a konzultáció úgy is ingyenes.

Most akkor visszarendeződtek a fogaid vagy nem? Ha fel tudod tenni a régi retenciós készüléket, akkor szinte biztos hogy nem mozdultak el.

2014. nov. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!