Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan gyökérkezelnek olyan...

Hogyan gyökérkezelnek olyan fogat amin korona van?

Figyelt kérdés
3 honapja kb hogy elől 4 fogamra felül korona került,ideiglenes ragasztással ma voltam vissza és gyökérkezelni kellene az egyiket mert az inyemen kialakult egy pattanás szerüség.De mivel még a korona stabilan áll meg sem mozdul és várni kell vele.Az lenne a kérdésem hogy ha lejön a korona és elkezdjuk a yökérkezelést az mennyi időt vesz igénybe ugy értem egyszeri alkalom és ragasztja is fel már aznap rendesen,vagy több napot vesz igénybe?

2014. dec. 2. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
A gyökérkezelés akár öt alkalom is lehet. Viszont van olyan gagyi ideiglenes ragasztó, ami ilyen pár napra szól és a korona gyakorlatilag egy közepesen erős húzásra lejön (persze pont emiatt óvatosan kell terhelni is), szóval azzal felteheti a koronát minden alkalom után.
2014. dec. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha ideiglenes ragasztó van a koronák alatt, akkor azt le tudja szedni a doki, nekem végleges van, azt koronán keresztül gyökérkezelte a doki.
2014. dec. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
(#1 vagyok) De amúgy az is elég érdekes kérdés, hogy vissza lehet-e tenni egyáltalán a koronát, miután kifúrta és betömte a fogadat, mert ugye egy korona méretre készül lenyomatvétel után és ha megváltozik a fog geometriája, akkor már nem lesz jó. Persze lehet, hogy van olyan, hogy kisebb beavatkozás után vissza lehet tenni.
2014. dec. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nem az volt a kérdés hogy visszateszi e hanem az hogy ha elsőre nem sikerül a gyökérkezelés akkor amig be nem fejezi es ugye az több napig tart addig vámpirként leszek :D most ideiglenes ragasztás van már szeptember ota birja nem akart még damil segitségével sem lejönni.. na de kedden megyek és kiderül remélem fájni nem fog.
2014. dec. 4. 21:32
 5/5 A kérdező kommentje:
Van egy másik fogam bal alsó 6 os elég csunyán le volt már törve az inyemig és szuvas is volt nem akarta kihuzni igy betömte onnantol kezdve elkezdett fájni rakott bele gyogyszeres tömést azzal mégjobban fajt be voolt gyulladva azután visszamentem már 2x gyökérkezelte most ideiglenes probatomés van benne 1 hétig de ha erősen összeszoritom a fogam fáj,érzékeny nem nyilallo fájdalom nem is tudom milyen de nem ilyennek kellene lennie elvégre gyokérkezelve van.. 1 het mulva kell visszemennem, szerintetek mit fog vele csinálni.. mert már 1 honapja szenvedek vele én már inkább kihuzatnám.
2014. dec. 4. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!