Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Valószínűleg be van gyulladva...

Valószínűleg be van gyulladva a fogínyem a sok fogkőtől, tegnap vettem észre, hogy beül mennyi fogkő van. (ill. piros az íny két fog tövénél) Lesz valami gond belőle, ha csak jövő héten tudok elmenni fogkőlevételre+kezelésre?

Figyelt kérdés
Péntektől hétfőig sajnos külföldön tartózkodom, mennyire lenne gond, ha csak később tudnám kezeltetni?

2014. dec. 3. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz gond, ha jövő hétig vársz. a fogkő csak lassan okoz gondot. nekem is van kb. évente ajánlják is a leszedetést, de sajnos a fájdalom miatt ezzel az ember ritkábban él. :(
2014. dec. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A sok fogkő hosszú idő alatt alakul ki, kb ugyanígy nézhetett ki egy hete is meg egy hónapja is, ha azóta nem haltál bele, akkor valószínűleg ezt az egy hetet is túléled.
2014. dec. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyhét már nem számít, de addig is használj valamit az ínyedre, hogy levigye a gyulladást, vannak szájöblítők, ecsetelők és gélek is ínygyulladásra.
2014. dec. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem értem mit kell parázni ennyire a fogkőlevételtől (első hozzászólónak). Ez ugyan úgy szerves része a szájhigiéniának, mint a fogmosás, fogselyem és szájzuhany. Legalább félévente 1x el kellene menni mindenkinek. Legalábbis akit érdekel az, hogy büdös-e a szája illetve szeretné megtartani a fogait hosszú időn át. A fogkő tökéletes táptalaj a baciknak amik szép alattomosan pusztítják a körülöttük lévő gyulladásban lévő ínyt, illetve ami még nagyobb baj, hogy a fogágy mélyén pusztul a csont is aminek következtében fokozatosan lazulnak ki a fogak. Ráadásul ez a folyamat visszafordíthatatlan. Ugyan a visszahúzódott ínyt lehet plasztikáztatni, de a leépült csontot és a mozgó fogat legfeljebb sínezni lehet, ha csak kicsit mozog. Jelentős mozgásnál meg lehet várni, hogy egy nagyobb harapásnál kiesik, vagy ki lehet húzni és pótlás, de akkor implantátumnál csontpótlás is kell, ami megint nem olcsó mulatság. Nem tudom, hogy ebbe belegondolnak-e azok akik betojnak egy fogkőlevételtől. Semmi kellemetlen nincs benne, kicsit hideg érzés de ennyi, semmi több.

Kérdező: jövő hétig már semmi bajod nem lesz, de ezentúl azért figyelj oda erre, a Te érdeked. :)

2014. dec. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nekem is volt már többször fogkőlevételem, viszont a legutóbbit végigszenvedtem, valamit nagyon rosszul csinálhatott az orvos. Legközelebb mindenképpen ultrahangosra megyek, elvileg az nem fáj ennyire.

Szájhigiéniámra próbálok odafigyelni, néha sajnos becsúszik egy-egy alkalom, amikor kihagyom az ápolást. Jobban oda kéne figyelnem, mivel a régi fogorvosom szerint igen hajlamos vagyok a fogkőképződésre.

Jövő hétig mindenesetre vettem egy szájöblögetőt (Corsodyl), elvileg tökéletes a gyulladásra.


Köszönöm a válaszokat!

2014. dec. 3. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!