Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért nem veszi ki a fogfájáso...

Miért nem veszi ki a fogfájásom a fájdalomcsillapító tabletta?

Figyelt kérdés

A múltkor még kivette az algoflex, most már nem használ.

Tudom... fogorvos, kaptam is tőle időpontot... viszont két hétig nehezen fogom kibírni.



2014. dec. 4. 22:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Egy ennyire fájó fognál két hét várakozás?

Mivel egyre jobban gyulladt, jobban is fog fájni. Főleg éjszakára tud a fog a legjobban fájni. Próbálj meg fogkrémet jó bőven rátenni. Sok ismerősömnél használt. De a két hét durva.

2014. dec. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Elvileg ez a leghamarabbi időpont. Sajnos a múltkor meg úgy jártam, hogy csak ott derült ki, hogy a másik fogamat, ami lyukas volt, már nem lehet betömni, de kihúzni sem volt már ideje (amit nem értek). Szerencsére az ki van idegelve, de azt is jó lenne kihúzatni...
2014. dec. 4. 22:25
 3/11 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi, kipróbálom ezt a fogkrémes megoldást.
2014. dec. 4. 22:25
 4/11 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy megszokta a szervezeted, ha korábban ez a gyógyszer hatott. De ez genetika függő, hogy kinek mi működik. Nekem most írtak ki bölcsességfog húzás után cataflam-ot, hogy majd marhára fog fájni és ezt vegyem be, ez tuti elmulasztja. Ehhez képest első estére bevettem egyet és semmit nem használt. Aztán meguntam a vergődést és bevettem a jól bevált advil ultra forte-t és 20 perc alatt elmúlt. Te is próbálgasd, vagy kombináld a különböző fájdalomcsillapítókat, de figyelj hogy ne adagold túl, mert ez a sok méreg eléggé leterheli a májat. Pl ibuprofént érdemes paracetamol tartalmúakkal kombinálni, pl advil + panadol.
2014. dec. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi neked is!


Ez a fogkrémes cucc eddig beválni látszik, de nem akarom elkiabálni. :)

2014. dec. 4. 22:47
 6/11 anonim ***** válasza:

Azért furi orvosod van.....

Nincs ideje kikapni egy rossz fogat. Meg szenvedsz a fájdalomtól, ami tudvalevő, hogy csak rosszabb lesz és erre két hét után fogad?

Fogász annyi, mint égen a csillag. Miért nem keresel másikat?

2014. dec. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ő a körzeti. De lehet keresni kéne másikat.
2014. dec. 5. 00:22
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem minden fájdalomcsillapító működik mindenkinél egyformán. Nekem például fogfájásra nem OK se az ibuprofen, se a paracetamol, sőt, enyhén pocsékul érzem magam mindkettőtől. Ez baromi jó, mert ezzel a vény nélküliek nagyjából ki is estek. A vénykötelesek bezzeg működnek, az Algopyrin is és az Apranax is, amit a fogorvosom szokott kiírni. Amikor meg nem volt semmim és pár napot kellett várnom a fogorvosomra, akkor a vény nélkül kapható Voltaren Dolo 25mg-ból (diklofenák) szedtem be egy napra szépen elosztva kétszer annyit, mint amennyi a betegtájékoztatóban volt a napi maximum, mert a vényköteles Voltarennek és Cataflamnak annyi a napi maximuma ugyanazzal a hatóanyaggal :)
2014. dec. 5. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem is az Apranax vált be.

Ha nem tudod felíratni, akkor vegyél helyette Aleve-t, az vény nélkül kapható és ugyanaz a hatóanyaga.

[link]

[link]

2014. dec. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Már pedig a körzetisnek ilyenkor kutya kötelessége fogadni (akkor is ha nem ér rá). Mondtad neki hogy fáj a fogad?

Esetleg menj el személyesen a rendelési idejében, hogy legalább cataflamot meg antibiotikumot írjon fel.

2014. dec. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!