Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit jelent a suru narancssarga...

Mit jelent a suru narancssarga takony? Tobbi lent

Figyelt kérdés
Megvoltam fazva egy par napja es akkor normalis orvaladekom volt.de most van egy beletort fog a szamba es miota faj azota az orrombol suru narancssarga valadek jon ki de a valadeknak nincs szaga.az arcom sincs feldagadva.nagyon felek hogy valami komoly bajom van segitsetek legyszi milehet.aki mar atelte v egyeb koszonom.

#fog #Sarga orvaladek
2014. dec. 13. 01:59
 1/6 anonim ***** válasza:

... (elfelejtettem) aureus baci tulszaporodott. Normal orruregben is megvan, de gyulladaskor pl. orrureggyulladas vagy mas fertozeskor tulszaporodik. Holnapi nap munkanapnak szamit (24-et dolgozzak le az allami helyeken legalabbis), azaz irany a hazidokid. Sajnos ha a felso allkapcaodba tort bele egy fog es begyulladt, akkor az atmehet az orruregedre. De lehet fuggetlen is. Ha fuhgetlen es csak a megfazasod lett kicsit durvabb, akkor azert annyira nem kell aggodni.

(nekem orr es arcureggyulladasban rendszeresen narancssarga takony valtakozik a durva zolddel, de legutobb eros megfazasnal, amikor rengeteg taknyot tudtam es kellett is kifujnom, egy napig szinten narancssarga takony jott. Az elobbire antibiotikumot adtak, masodikkal nem mentem orvoshoz (nem fajt semmim, nem voltam lazas). Fujd sokat.

2014. dec. 13. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ha a fogam miatt van attol lehet komolyabb bajom ?? Mert ugye a beletort fogam faj illetve nyom de besincs dagadva meg semmi ...de ugye semmi komoly?epp most keszulok szajsebeszetre menni es igen a felso allkapcsomba torte bele a doki a fogat es most emiatt aggodok nagyon
2014. dec. 13. 02:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Legutóbbi megfázásomnál nekem is volt 1 napig narancssárga, menj el a háziorvoshoz, lehet bakteriális felülfertőzés, kapsz rá gyógyszert, a betört felső fog is okozhat arcüreggyulladást, de akkor fájna az arcod. Mivel a foggyökeret majd eltávolítják, ne aggódj.
2014. dec. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A legerdekesebb hogy tegnap fajt is az arcom meg a foggyokerem ma meg felkeltes es semmi eggyik se faj de a takolny meg sarga de nagyon keves jon
2014. dec. 13. 08:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha bennmaradt egy szilánk, az még nem probléma (persze ki kell szedni). A felső fog akkor okozhat arcüreggyulladást, ha a foghúzáskor megnyílik az arcüreg - ezt egy orrfújásos próbával lehet ellenőrizni: befogott orral az orrodon keresztül fújd ki a levegőt és ha szörcsögő hangot hallasz vagy ha buborék van a seben, akkor megnyílt az arcüreg. Ebben az esetben azonnal szájsebészetre kell menni hogy összevarrják.

A másik eset amikor a fog és az arcüreg együttesen, egymásra kihatva gyullad be, mert a fog gyökere ránőtt az arcüreget elzáró csontra, így egy gyulladás esetén mindkettő érintett lehet. Ilyenkor szükséges, mind a fog, mind az arcüreg kezelése fogorvos (vagy szájsebész) illetve fül-orr-gégész közreműködésével.

Amire számíthatsz: a szilánkot ki kell szedni és a sebet el kell látni (én ezt a te helyedben inkább szájsebészre bíznám, neki jobb eszközei vannak), ellenőrizni kell az arcüreg megnyílását, kapsz antibiotikumot (esetleg még fájdalomcsillapítót). Ha pedig továbbra is fenn áll a helyzet vagy rosszabbodik (bedagad az arcod, továbbra is váladékozik az orrod), akkor a kezelő fogorvossal/szájsebésszel és fül-orr-gégésszel is kell konzultálni, hogy szükséges-e az arcüreg áttisztítása.

Háziorvoshoz is érdemes lenne elmenni, ő tud ajánlani megfelelő szakembert és bioptron lámpás kezelést is adhat. Mondjuk ez a lámpa elég drága, így nem biztos hogy minden rendelőben van, de az én háziorvosom napi 10 perces világítással antibiotikum mellett 1 hét alatt rendbe hozta az arcüreggyulladásomat.

Sok sikert és jobbulást!

2014. dec. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha kevés jön, akkor használj orrcseppet, Novorin jó az arcüreggyulladásra is.
2014. dec. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!