Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van 2 lyukas fogam+1 fogamon...

Van 2 lyukas fogam+1 fogamon van egy fekete csík?

Figyelt kérdés
Miért rosszak a fogaim 14/L

2014. dec. 14. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert helytelenül étkezel , nem ápolom megfelelően őket vagy genetika.Menj el és csináltasd meg mindenképp ;) !
2014. dec. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ápolod*
2014. dec. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
moshatod te többezer ft-os fogkrémmel is, ha a génjeid így vannak kódolva, hogy romlásra hajlamosak a fogaid. ha van elég pénzed rá csináltasd meg. szerintem a fekete csíknál van elvékonyodva a fogzománcod legjobban és ott fog letörni. a pronamel-sensodyne fogkrémről írják, hogy visszaépíti a fogzománcot. hát fene se tudja, mennyire hihető ez.
2014. dec. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Méry méry, jó lenne ha nem adnál ilyen baromi hülye tanácsokat! Sem a rossz fogak sem az elhízás nincs genetikailag kódolva! A szokások megváltoztatásával minden kontrollálható: az elhízás, a fogak romlása, MINDEN. Elhízott emberek is szeretnek ezzel takarózni, hogy "jajj ilyenek a génjeim, a szüleim is kövérek" holott abba nem gondol bele senki, hogy nem azért elhízott a gyerek is, mert anyuka meg apuka is duci, hanem mert ugyan azt eszik otthon és valószínű ugyan azok az étkezési szokásaik is. Fogászati témában ugyan ez helytálló. Az én anyukámnak is 40 éves korában full kivehetője volt már, apám fogai is potyogtak 40 éves korában, mint ősszel a levelek és az én szájhigiéniám is ennek megfelelően el lett hanyagolva kisgyermekkoromtól egészen addig, amíg rá nem eszméltem, hogy az nagyon nem oké, hogy 14-16 évesen úgy porlanak a fogaim, mint a kréta. Én is a saját bőrömön tapasztaltam meg a "genetika" (= családi szokások) áldásos hatásait. Azóta napi 3x fogmosás (a megfelelő technika és fogkefe nagyon fontos), szájvizes öblögetés heti 2-3 alkalommal elvégzett fogselymezés + a féléves kontroll (és egy zsák pénz) hatására minimálisan SEM romlottak tovább a fogaim. Azt mondod genetika? Én azt mondom alkalmazkodni kell a "csomaghoz" amit kaptunk a szüleinktől és túllátni azon amit otthon tanultunk, mert a szüleink nem fogorvosok, nem dietetikusok, hogy értsenek ezekhez a dolgokhoz. Viszont az internet világában amikor karnyújtásnyira van minden információ nagyon ciki ennyire butának lenni.


Kérdező: Kérd meg a fogorvosod, hogy tanítsa meg a helyes fogmosás technikáját, napi 2x, de jobb esetben 3x moss alaposan fogat, használj szájvizet (bár ez nem létszükséglet), de mindenképp járj fél évente kontrollra fogorvoshoz aki még időben el tudja csípni a kis szuvasodásokat és így meg tudod előzni, hogy nagyobb baj legyen. Továbbá a fogköveket is ha leszedik legalább félévente, akkor megelőzheted a fogak kilazulásával, kiesésével járó fogágybetegségeket. :) Hajrá!

2014. dec. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!