Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kiálló "nyuszifogakat" lehetsé...

Kiálló "nyuszifogakat" lehetséges valahogy kicsinyíteni?

Figyelt kérdés

2014. dec. 23. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Fogszabályozás.
2014. dec. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyik lehetőség a fogszabályozás. Persze ettől nem kisebbek lesznek. Esztétikai okokból szoktak rátetetni koronát is. Amit nem igazán javaslok ha teljesen épek azok a fogak. Ugyanis a korona ráhelyezése előtt leköszörülik a fogzománcot, ami miatt már nem sértetlen ép fog lesz. Vagyis hibátlan felszínű fogat lehetőleg hibátlanul is kell hagyni. Fogorvos is ezt a két lehetőséget javasolja valószínű. Nekem is kiáll, a végéből egy darabka is letört, mégis békén hagytam, egészen addig amíg érzékeny nem lesz a lekopott vége valamikor. Lehet hogy soha nem lesz szükségem koronára, mert nem lesz érzékeny a letört felületnél.
2014. dec. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
de attól csak egy sorba lesz a többivel, nem?
2014. dec. 23. 13:24
 4/8 A kérdező kommentje:
ezt az elsőnek írtam, mnidjárt olvasom a 2-ét is :)
2014. dec. 23. 13:25
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A kiálló nyuszifog helyes megnevezése Mélyharapás.

A korrekcióra több lehetőség is van:

1. A felső 4-es fogak eltávolítása és az 1 2 3 -as fogak a négyesek helyére mozgatása

2. Ha a felső fogív túl szűk akkor a fogív tágításával is elérhető hogy a metszők hátrébb kerüljenek

3. Ez a legtutibb nekem is ezt hajtották végre. Állkapocs műtéttel összehozni a két fogívet. Ezzel lehet a legjobb eredményt elérni.

De ha beszélsz egy fogszabályozós szakival akkor tisztább képet kaphatsz. Általában az első konzultáció minden magánrendelésen ingyenes.

2014. dec. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

hát azt azért nem akarom, hogy más fogakat kivegyenek, mert még csak 16 éves vagyok.... ennyi idősen lehetséges a műtét?

2014. dec. 24. 10:13
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem szülői beleegyezéssel mehet a dolog.

De mindenképpen konzultálni kell egy fogszabályozós dokival aki az esetedre legmegfelelőbb kezelést javasolhatja.

Azért nagyon furcsa volt mikor első konzultációra mentem.

Hiszen tudtam mi a baj kiállnak a felső fogaim. És ekkor a doki közli hogy nem a felsőkkel van a nagyobb gond hanem hogy az alsó állkapcsom hamarabb leált a növésben mint a felső ezért van sokkal hátrább és ezért vannak "kapafogaim". Az eltérés a két fogív között 18mililétert. És ezt kellett összehozni. Ekkora eltérésnél már csak a műtét jöhet számításba. Ezért választottam azt. De nem bántam meg. Bár elég sok kellemetlenséggel járt mire ide eljutottam. De ez már a finis.

Azért is írtam le a lehetőségeket hogy több is van pl ha neked nincs akkora eltérés a két fogív között lehet a 4 esek húzásával is orvosolható a problémád. Ami még mindíg egyszerűbb mint a műtét. De 16 vagy van még időd, viszont 18 éves korod előtt vágj bele mert utána nagyon sokba van. Ha jól számolok mire leveszik közel 1 milla körül lesz.

Sok sikert bárhogy is döntenél.

(ha kérdésed van írj bátran ha tudok válaszolok)

2014. dec. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
és ettől kisebb is lesz vagy csak hátrébbmegy? Mert nekem nagyobbak is az első 2.
2014. dec. 26. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!