Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire káros a fogfehérítő...

Mennyire káros a fogfehérítő matrica?

Figyelt kérdés
azt már hallottam, hogy hatásos, 4-5 árnyalatot is fehérít és én is ki szeretném próbálni, de ha egészségtelen bármilyen szempontból is, akkor sztornó. esetleg valamilyen más egészséges fogfehérítést tudtok?

2014. dec. 31. 02:45
 1/2 horbeni ***** válasza:

egyik ismerősömnek leszedte a fogzománcát és nagyon fájt utána.

Attól függ milyet használsz. kérdezd meg a fogorvosod, hogy pontosan az amit szeretnél mit válthat ki Nálad.

Ha pl van lyukas fogad akkor sem ajánlott

2014. dec. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én használtam két félét is, kicsit fehérített a fogaimon, de szerintem vesd el ezt az ötletet, mert nem lesz akkora hatása, mint amit vársz tőle. Hozzáteszem, hogy az egyik barátnőm is használt ilyet, és neki viszont feltűnően fehér lett tőle, tehát az is lehetséges, hogy egyénenként változó, hogy mennyire fehérít. Én őszintén, ha újra kezdhetném elmennék egy szakemberhez rendes fogfehérítésre, annak jobban látszik a hatása és mégsem annyira bizonytalan, legalábbis számomra, mert nekem sokszor volt úgymond bűntudatom használat után, hogy milyen hülye vagyok, ki tudja mi van abban az anyagban, amit ráragasztok a fogaimra, csak hát én is annyira vágytam rá, hogy szép fehérek legyenek...

Az is biztos, hogy nem tesz jót, mivel ugye hidrogén-peroxidot tartalmaz, és hogy csak egy példát mondjak, ezt használják szőkítésre is.

Természetes fogfehérítő módszerek is vannak, pl. állítólag ha epret dörzsölsz a fogaidhoz, az fehéríti, de persze ezt kitartóan kell alkalmazni. Illetve az is jó, ha szódabikarbónával mosod meg, de ezt is vitatják, hogy káros-e vagy nem, sokan azt mondják, hogy "lecsiszolja" a felső réteget.

Kicsit hosszúra sikeredett, de összegezve ha tényleg nagyon szeretnél fehérebb fogakat, akkor szerintem fizesd be magad egy fogfehérítésre. Lehet, hogy nem tesz jót a fogaknak, de rengetegen csinálják a világon, és nincs súlyosabb következménye, mert akkor gondolom nem akarna senki se csinálni, ha pl. benne lenne a kockázata annak, hogy kihullanak a fogak vagy ilyesmi. De mindenkiben van egy kis félsz, szóval innentől már neked kell eldönteni, hogy vállalod-e, vagy nem :)

2015. jan. 1. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!