Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Valakinek volt már foghúzása?...

Valakinek volt már foghúzása? Milyen érzés?

Figyelt kérdés

Először is találgatások nme érdekelnek, olyan véleményre vagyok kíváncsi aki már átélte ezt.

14 L vagyok, és azt mondta a fogorvos hogy lehet hogy ki kell húzni a fogam a fogszabályzó miatt, szóval a fogam teljesen egészséges.Tudom hogy adnak injekciót hogy ne fájjon, de még is mennyire érzem majd hogy ott matat meg húz?És mennyi idő míg kihúzza? És pontosan hogy húzza ki? Csak szimplán kirántja vagy valami másik módszer is van?Egyszer még volt 2 tejfog csontom, rosszak voltak és nem s egészek azokat úgy szedte ki, mert aladta nem tudott nőni a rendes fogam, ehehez hasonló a dollog?

U.I. : nagyon fééélek!!



2015. jan. 4. 14:05
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

A tejfognál kicsit nehezebb a húzása, mivel a maradandó fognak van gyökere.


Ha jól érzéstelenít, akkor egyáltalán nem fáj. Csak az a recsegő hang, ami olyan kellemetlen.

Pár másodperc alatt kint van. Megfogja a fogóval, jobbra-balra kicsit elcsavarja, és kihúzza.


Nem érdemes félni.

2015. jan. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem kell félni. Ezek a mai fájdalomcsillapító injekciók gyorsan a hatásosan hatnak. A húzást nem érzed, csak a "matatást". Sosem rántják a fogat, hanem egy kicsit ide-oda döntögetik, hogy kilazuljon a fogmederből és ilyen mozdulatokkal húzzák is ki.
2015. jan. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Neked még nem fáj. Ad injekciót és érzéstelenít. Észre se veszed. Az hülyeség hogy szimplán kirántja? Duplán úgy se tudja.
2015. jan. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Putz Virág válasza:
szia!:) egyutterzek veled,nekem is a fogszabi miatt kellett kihuzni ket fogamat.en is rettegtem az elso huzasnal,de a masodiknal nyugodtabb voltam,mert abszolut nem fajt nekem!:) jo,az injekcio nem kellemes,de utana csak annyit erzel hogy a doki matat a szadban,ha minden okes,akkor kb fel perc es kesz vagy:) kitartas:))
2015. jan. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én nem éreztem semmit sőt meglepődtem, hogy túl vagyunk rajta ilyen észrevétlenül.

Megmondom őszintén én annyira félek a fogorvostól, hogy már csak akkor megyek ha fél lábbal a sírban vagyok egyébként inkább saját magamnak szedtem ki óvatosan ha mozgott.

De egyszer mégis rákényszerültem.

Az érzéstelenítő injekció az egy kicsit kellemetlen volt de túl lehet élni nem vészes.

Utána úgy lezsibbadt az arcom, hogy semmit sem éreztem.

A doki kitámasztotta a fejem és egy kis fogóval megfogta a fogat megmozgatta ide-oda és amikor meglazult a gyökere akkor kihúzta. Pár pillanat volt az egész magam is meglepődtem rajta mert egy elég nagy, erős fog volt és azt hittem tovább tart.

Szóval nem csak úgy kirántja meg előbb egy kis mozgatással meg kell lazítani.

De nem fogsz érezni semmit hidd el.

Nálam semmiféle recsegő hang nem volt.

Azóta egy kicsit javult a hozzáállásom a fogászathoz már nem parázok annyira.

2015. jan. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nyugi,nem fog fájni.Nekem amikor először kihúzták a fogam akkor elájultam...de másodjára egy másik doktornál szinte meg sem éreztem és mosolygva jöttem ki,nekem is fogszabályzó miatt kellett..Ne aggódj! :)
2015. jan. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem több mint 2 hónapja húzták az egyik hátsó fogamat mert egy darabka letört belőle és olyan szinten elrohadt már hogy nem bírtam megmaradni a fájdalomtól. Persze lehetett volna menteni de mondta a doki hogy nagy macera lett volna gyökérkezelés, pótlás, és lehet ha hozzáért volna fúróval tovább törtek volna le belőle darabkák ami után még bonyolultabb lett volna a húzás.

A húzás előtt kaptam érzéstelenítőt, de mondta a doki hogy készüljek fel rá hogy befog törni mert elég gáz állapotában volt a fogam szóval számoljak vele hogy ha nem sikerül egybe kiszednie akkor szájsebészet.

Nekem akkor azt mondta húzás előtt hogy 2 féle módszer van egyik a vésés másik meg az hogy összeroppantja 4 darabra és egyesével kihúzogatja, de mondta hogy a roppantás túl veszélyes lenne hogy több darabra esik főleg ha a gyökerénél és az csak bajt okozhatott volna, így abban maradtunk hogy kivési.

Ahhoz kaptam dupla érzéstelenítőt. Ugye először a fogam közvetlen közelébe kaptam az ínyembe szinte, azt meg se éreztem mert a fogfájás túl erős volt már. Másikat a szájpadlásomba adta a beteg foghoz közel, az sem fájt csak nagyon kellemetlen volt, utólag viszont ilyen csípő érzést éreztem inkább fél napig, de túl lehet élni.

Aztán ugye 10 perc várakozási idő volt hogy kellően elzsibbadjon, utána visszahívtak és elkezdte vésni a fogamat, ugye ütötte vésővel és ilyen kis kalapáccsal ez nem fájdalmas mert ugye hat az érzéstelenítő, ezzel a fog körül lazítja fel az ínyt egy picit hogy könnyen kitudja rántani. Itt jobbára csak kopácsolást hallasz a fejedben ami kellemetlen de nem fájdalmas. Utána sajnos már vérezhet a fog ilyenkor öblögetni kell egy picit, aztán jön maga a húzás a doki egy fogóval ugye belenyúlt a számba megfogta a fogat itt sem éreztem fájdalmat mert nekem annyira be volt már durranva a fogam hogy az érzéstelenítés után is éreztem hogy fáj, persze sokkal elviselhetőbb volt, de fájt még. Aztán a vésés végett zsibbasztotta le teljesen akkor már szinte meg sem éreztem, akkor fogta a fogót belenyúlt megfogta, itt konkrétan nem emlékszem mi volt de elkezdte húzni elég erősen, akkor leginkább sercegő érzést éreztem meg hangokat hallottam a fejembe mintha egy fadarabot törnél ketté kb ilyen hangot kell elképzelni, meg éreztem hogy húzza de nagyon tompa érzés volt ez szinte semmi, és amint kihúzta jött a hirtelen ellazulás, megkönnyebbülés, az kifejezetten jó érzés volt számomra, akkor egy géz gombócot tett a számba közvetlen a húzott fog helyére amire jó erősen kellett harapjak és úgy kellett tartanom 30-40 percig. Akkor mondta hogy ne nyissam ki a számat, ha hazatudok menni akkor menjek de ne nyissam ki nehogy baj legyen út közbe nehogy kimozduljon a gombóc meg ne turkáljak a koszos kezemmel hogy meg igazítsam nehogy fertőzés legyen.

Akkor ugye én autóval mentem mert közvetlen munka után mentem a dokihoz így gyorsan hazavezettem kb 3 perc volt, utána otthon pihentem 30 percet aztán elkezdtem kiszedni a gombócot. Mivel az öblögetéstől elvoltam tiltva így köpködtem a csap felett meg nagyon óvatosan kevés vízzel mostam ki a számat. Ilyenkor egy szürkés, vöröses nyák képződik a kihúzott fog helyén az a normális és nem szabad hogy az kilazuljon mert újra vérezhet. Persze puha zsebkendővel ha még vérzik célszerű papírzsebire picit köpködni nagyon óvatosan és ha bátor az ember akkor a kihúzott fog körül törölgetni, ez elég morbid dolog, de néha nem árt. Aztán ugye 10 percenként köpj egy picit zsebire hogy lásd mennyire véres a nyálad, ha csak picit akkor nincs baj, ha nagyon akkor otthon csinálj gézgombócot főleg ha a tükörbe nézve látod hogy erőteljesen vérzik és harapj rá újból ahogyan húzás után.

A lényeg az hogy ha eláll a vérzés ameddig zsibbad addig ne egyél semmit. Enni csak a szád másik oldalán egyél legalább 1-2 napig és nagyon pici falatkákba, és puhát, illetve kerüld a szénsavas italokat, és a tejtermékeket is legalább 2-3 napig. A szájízed nagyon gáz lesz a fogmosást azon a napon hanyagold kivételesen, utána pár napig puhább fogkefével mosd meg a fogad lassabban inkább odafigyelve, a húzott fogad környékén meg fokozott óvatossággal mosd nehogy belekapj a kihúzott fogad helyére nehogy bevérezzen. Kb 6-8 nap mire eltűnik az a dugó és összehúzódik ot az ínyed Persze húzás után pár órával később pálinkával öblögess ott hogy jobban összerántsa és fertőtlenítse de csak házi pálinkával ami nincs agyon cukrozva. Sokan azt mondják hogy nem szabad, mindenhol azt írják hogy tilos, pedig igen is szabad. ezt egy másik fogorvos mondta nekem hogy nyugodtan lehet csak ne erőteljesen öblögessem hanem éppen hogy tereljem oda a pálinkát és minta átmosnám kb úgy.

2015. jan. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Már annyira nem félek, úgy döntöttem hogy mikor vége a sulinak akkor bele vágok, de elősszőr mindenképpen meg szeretném próbálni a fogszabályzót hátha sikerül, de ha nem azt is túl fogom élni
2015. jan. 10. 12:58
 9/9 Siad the undead válasza:

Ezek szerint csak az én fogorvosom gázos...az érzéstelenítőtől a fogam körül semmi nem zsibbadt el, viszont a nyelvem kegyetlenül...Hiába mondtam neki, a válasz: próbáljuk meg...

A húzást szakszerűen csinálta meg minden, viszont kegyetlenül fájt és végig üvöltöttem XD De le****ta...Hozzá se megyek többet... Tesóm fogát is ő húzta és neki is kegyetlenül fájt...

2015. jan. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!