Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális, hogy ennyire fáj?

Normális, hogy ennyire fáj?

Figyelt kérdés
Tegnap tettek be a szamba négy gumigyűrűt, hogy megcsinálja a helyet a fémnek. Iszonyatosan fáj az összes fogam, érzem, ahogy torlódnak előre. Nem bírtam semmi másra gondolni, mint a fájdalomra.Ma megpróbáltam megenni egy almát, nagyon lassan ment, a rágás is fáj. Ha ez ennyire rossz, akkor a fém mennyire lesz rosszabb?

2015. jan. 9. 22:49
 1/5 anonim ***** válasza:
A fogszabályzás fáj, igen.
2015. jan. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos normális, a gumi az elején nagyon fáj, tudom én is. Maga a gyűrűnek csak érzete lesz a furcsa, meg ugye a kapcsok a fogaidon. Valószínűleg picit sebes is lesz a szád belül. Akkor fog fájni, amikor "húznak" rajta. (A hosszú dróton, ami végigmegy majd a fogak előtt a kapcsokon át.)

Szóval kitartás. Hagyd az almát.. Addig is, ha nagyon fáj, egyél olyat, amit nem kell rágni nagyon. Banán, joghurt, leves, főzelék.. Nekem a hideg dolgok mindig hűtötték - joghurt, túró, ilyesmik. :)

Hozzá fogsz szokni idővel, akkor elviselhetőbb lesz.

2015. jan. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Oké, köszi, majd valahogy csak kibírom...:))
2015. jan. 10. 07:55
 4/5 anonim válasza:
Nekem az egész fogszabályzósdiban ez a része fájt a legjobban, amikor a dróton húznak majd az se lesz kellemes az első pár napban de lényegesen kibírhatóbb ezeknél a gumiknál. Hál' Istennek én már túl vagyok az egészen! :))
2015. jan. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia :)

Nekem tavaly Májusban rakták fel, és hidd el nekem is iszonyatosan fájt akkor is. 3-4 nap mire megszokod, de én Aspirin effectet veszek be, ha fáj, és erősen hat :D

Egy idő után ugye havonta kell menni, és az igazítás után 2-3 nap, utána semmit nem érzel... és így tovább..

A kérdésed. Igen nagyon is fáj, de nekem azonnal berakta az orvosnő, kivéve 2 fogamra, ami még nem nőtt ki (pont akkor esett ki így megúsztam a foghúzást a hely miatt) :D

De a legfőbb dolog, hogy fél hónap után észre sem fogod venni, h bent van, hisz sokan divatbók rakatják fel. Kiskoromban nagyon sokat néztem a Sharon naplóját, mert fiú létemre nem voltam az a harcos, autós fajta, se barbie-s, úgyhogy közép szinten voltam. A mese igazából Sharonról szól, akinek pont akkor rakják fel a fogszabályzóját, amikor fontos eseménye lesz másnap. Röviden ennyit, de nagyon jó, és ajánlom, mert én is nem rég vettem elő, és nosztalgiáztam :D

VIssza a fogszabályzásra. Szerintem a doktor is sokat elmondott, de adok pár tippet ez alatt a 7-8 hónap alatt, ami kemény idő belegondolva xD

- Rendszeresen moss fogat, nehogy leüvöltsön, mert a lepedék ha rajta marad akkor az ínyed ráhúzódik a fogszabályzóra főleg hátul oldalt. Ebbe a húzóerő is belejátszik. HIDD el nem jó elfelejteni :)

- Ha van rá lehetőség használj Listerine-t, mert nagyon hatékony fogmosás mellé :)

- NE piszkáld , hisz ha leesik akkor kezdhetitek előröl a fémet. (Eleinte vékony, majd egyre vastagabb lesz, de a legvastagabb is vékonynak tűnik :D )

- A ragasztás után nagyon vigyázz rá, mert könyebben esik le, mintha hetek óta rajta lenne.

- Ha fáj a rágás, akkor inkább puhább ételeket egyél, illetve alma ügyben vágd fel cikkekre :)

- Legtőbb étel pl narancsrost, szalámi eltépődve könnyen megakadhat, de lehetséges akár, h a pulcsidnak a szösze, vagy az ágyad kis kilógó része is (cérna féle, de szerintem tudod, hogy értem). Ilyenkor óvatosan szedd ki, mert ha erősen húzos, és rántod, leeshet könnyen.

- Hiába mondják, h ne rágj, mert én folyamatosan rágás, harapok, és akár tépek is a fogaimmal, semmi bajuk. Csak amikor fáj, akkor ne.

Nagyjából ennyit szerettem volna elmondani :)

És a mesében elektromos hatású a fogszabályzó , hát oké... xD Mert való életben nem. :D

2015. jan. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!