Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályozásnál mi az a...

Fogszabályozásnál mi az a kezelés zárási díj? Olyan mindenkinél van?

Figyelt kérdés
Fogszabályozót akarok csináltatni és tájékozódok az árakról. Azt már belőttem, hogy 300 körül lesz mindkét ívre, de az egyik honlapon, ahol viszonylag normális árak voltak, (ott ugyanez 280 lenne) van egy ilyen kategória is, hogy a kezelés zárási díj bármilyen fix ... készüléknél 130 ezer forint! Mi az isten? Ennyibe kerül még az, hogy kiszedje? ilyen mindenhol van??
2010. febr. 6. 14:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy jó ötlet a lehúzásra.
2010. febr. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindenhol van ilyen, csak az a változó, hogy hol mennyi.

Nekem az alsó-felső fém fogszabályozó 150-150 ezer volt, havonta az ellenőrzés 5000, és az én dokimnál a végén még 50 000 Ft-ot kell fizetni.

Ebben benne van az alsó-felső éjszakai fogszabi, valamint a retainer (kis beragasztott fémszál a frontfogak belső felén, valamint egy professzionális tisztítást. Szerintem korrekt ár.

2010. febr. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Csak egy újabb hülyeség ami neve alatt plusz pénzt lehet elvenni az emberektől!

Erről szól a mai világ!

2010. febr. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Heh, hát ez tök jó. Egyébként egy helyen sem láttam ilyet kiírva. És ezt közlik elöre? Mi van, ha én bemegyek a körzetihez és megkérem szedje le? Az is le tud szedni egy fogszabályzót, nem? És gondolom nem 100ezerért.
2010. febr. 6. 23:50
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja, bemehetsz, de ez nem túl etikus megoldás.

Plusz akkor nem lesz se éjszakaid, sem retainer-ed, szóval vissza fognak állni a fogaid, mert nem tudnak csontosodni.

Ha pedig SZTK-ban rendelsz éjszakait, akkor meg majdnem ugyanott tartasz árban, az éjszakai mindenhol belekerül kb. 30-40 ezer Ft-ba. Plusz ha nem a saját dokiddal szedeted le, akkor nem lesz garanciád a fogsorra, viszont ha a dokidnál maradnál és vmi baj történik, akkor köteles az orvosod minden szó (és pénz) nélkül orvosolni a bajt.

2010. febr. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bár így jobban belegondolva, nem vagyok benne biztos, hogy egy magára valamit is adó orvos belenyúl más munkájába, leveszi a fogszabit.

Elvégre a fogorvosok ha nem is nagyon, de ismerik egymást, egyetemről, konferenciákról, továbbképzésekről, stb.

Elég hülyén jönne ki a dolog.

2010. febr. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!