Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fáj a gyökérkezelés...

Mennyire fáj a gyökérkezelés ha alapból érzékeny a fogam?

Figyelt kérdés
2 napja tömték be egy fogam, ami nagyon érzékeny volt. és fájt is. Tömés után ugyanolyan érzékeny a hidegre és a múltkori érzéstelenítő sem hatott teljesen. Valószínű így gyökérkezelni kell a fogamat. Mennyire fog így fájni? Félek nagyon azok alapján amiket olvastam.
2015. jan. 14. 11:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Miért ha azt írjuk nagyon fáj, akkor nem csináltatod meg?

Nekem amikor begyulladt és gyökérkezelték a kezelés után 1 óráig fájt nagyon, de bevettem egy fájdalomcsillapítót.

2015. jan. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
de nyilván akkor is megcsináltatom. csak érdekel a dolog. hogy közben mennyire fáj?
2015. jan. 14. 11:51
 3/11 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem a gyökérkezelt fogam még 2-3 hónapig is fájt, nem mentem vissza, mert féltem, hogy kihúzza a fogat a doki. Már rajta van a korona, bele őrültem volna, ha kezdi elölről. Szájvízzel öblögettem, most is érzékeny, néha jobban, néha nem. Szóval a gyökérkezelés sem old meg mindent. Ráadásul egyéb hatása is lehet.

A tv2-n fut valami egészségőr műsor, annak a szereplője Vámos Erika. Vele volt egy interjú, mindenféle szteroiddal kezelték már, mert mindene fájt. Azt hitték autoimmun betegség. Míg ki nem derítették, hogy egy gyökérkezelt fog okozta a sokízületi gyulladást. Szóval menj neki! Nekem nem fájt, bár mondta az orvos, jelezzem, ha nagyon érzem, neki tudni kell, hogy meddig menjen a művelettel. Tehát néha kell is, hogy érezd a fájdalmat.

2015. jan. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most tömték be az egy hete gyökérkezelt fogamat. Az orvos alaposan beérzéstelenítette gyökérkezelés előtt, utána az egészet kipucolta. Egy kicsit érzékeny volt közben, így kaptam egy második érzéstelenítést, de gyakorlatilag szinte semmit nem éreztem belőle, nem fájt. Utána éjszaka picit rossz volt, és fájdogált az ínyem, de amúgy semmi. Ja, és sztk-s fogásznál voltam.
2015. jan. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem idáig csak egy gyökérkezelés lett volna fájdalmas, mert eléggé gyulladt volt a fog, és nem hatott az érzéstelenítő, az orvos betömte valamilyen idegölővel, vagy gyulladáscsökkentővel (nem tudom) és egy hét múlva állt csak neki a kezelésnek, akkor már injekció nélkül sem éreztem semmit, előtte nem annyira gyulladt fogaimat is gyökérkezeltek, azok egyáltalán nem fájtak, elzsibbadtam és nem éreztem semmit.
2015. jan. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Fontos a jó érzéstelenítés, nekem amikor húzták a bölcseségfogamat, akkor semmit nem éreztem, olyan jól elzsibasztotta a doki. Egyszer meg tömtek az érzéstelenítő nem hatott olyan jól, na az jóval rosszabb volt.
2015. jan. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hasonló szitum volt nemrégiben.

Mondjuk elviekben 2 nappal tömés után lehet még érzékeny a fog, de ha még pár napig (ey hétig, mittomén, majd érzed) fáj, akkor mindenképp érdemes visszamenni és igen, valóban nekem is gyökérkezelés lett a vége.


De meg kell, hogy nyugtassalak (mert én is paráztam), mert nekem is olyan volt, hogy mindkét alkalommal, amikor korábban tömte, nekem már érzékeny volt (illetve mondta is, hogy a fogbélnél dolgozik) és éreztem érzéstelenítő mellett. Ehhez képest gyökérkezeléskor SEMMIt, de tényleg semmit nem éreztem, teljesen tolerálható volt. Nyilván ez nem garancia arra, hogy Te se fogsz, de ha mégis jelezd, és kérj érzéstelenítőt!


És utána, amikor az ideiglenes tömés is megnyugszik benne, igazán felszabadító érzés, hogy elmúlik a fájdalom és a hidegérzékenység is :)

2015. jan. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Gyulladt fogam volt. Nem kaptam érzéstelenítést. Maga a genny ami lüktetett az fájt nagyon, de a gyökérkezelés nem, pedig 8 hétig jártam folyamatosan. Már tályog is keletkezett, és a fogorvos beleszúrta a tűt a tályogba, hogy tisztuljon ki a genny, mert hiába fúrta meg a fognál, nem jött ki a genny, azt mondta, hogy be van tokosodva, muszáj beleszúrni. Ez nagyon fájt,könnyem fojt, rettenetes fájt, de maga a gyökérkezelés nem.
2015. jan. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm. kicsit azért megnyugtattatok, de továbbra is félek. nem tudom, hogy nekem be van e gyulladva. alapból folyamatosan nem fáj csak néha néha belesajog, meg ha rágok rajta érzékeny a hidegre meg nagyon belenyilal.
2015. jan. 15. 08:28
 10/11 anonim ***** válasza:
7-es vagyok: Pontosan ugyanilyen tünetekre maximálisan hatott az érzéstelenítő nyugi. Viszont ha rágásra érzékeny a fogad, akkor tutira menj vissza, mert az már valszeg tényleg csak gyökérkezeléssel menthető. (Viszont érdekes, hogy a hidegérzékenységet nekem milyen rohadtul nem vették komolyan: se a környezetem, se a fogdoki, pedig csak éreztem, hogy ez így nem normális, nem "kényeskedtem" na.)
2015. jan. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!