Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Letört a fogam és benne...

Letört a fogam és benne maradt a gyökere, mit lehet ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés
Reggelire rántotthusis szendvicset ettem és letört a fogam,már korábban is letört belőle egy darab,csak hülye voltam hogy nem mentem azonnal fogorvoshoz.Most viszont olyan szinten letört,hogy már csak egy kis darab van benne,és érzem az ínyt.Nem fáj amúgy a gyökere meg semmi,nincs bedagadva meg begyulladva.A gyökér még él,csak kérdés hogy hogy fogja kiszedni.Vagy mondjuk meg lehetne úgy csinálni,hogy gyökérkezeli aztán rak be egy új fogat?

2015. jan. 18. 11:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt látnia kell az orvosnak, van amikor meg lehet oldani csappal és koronával. Ha mégis húzás lesz, akkor gyökérfogóval megpróbálják előszőr kiszedni, ha nem sikerül, akkor szájsebészet.
2015. jan. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az a fog halott... úgy mindennel együtt. Ha a fogad letört és nem is fájt, akkor elhalt benne minden ideg, tehát nincs vérellátás, ergo halott.

nem hiszem, hogy egy halott fogra érdemes építeni, szóval szerintem szájsebészet, és ki kell operálni a gyökeret, aztán egy hidat kell berakni helyette, vagy pedig egy implantot ( ez utóbbi sokkal drágább, de az biztos, hogy nem kell cserélgetni ha kiesik a mellette lévő fog )

2015. jan. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

És az a híd,hogy nézne ki?

Amúgy csappal és koronával sima ügy lenne,mert az osztálytársamnak is úgy csinálták elől a fogát,mert elesett és beütte a fogát a betonba.

2015. jan. 18. 16:54
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
hagyd a fenébe, előbb utóbb annyira lekopik, hogy szépen benövi az íny és lezárja, aztán ott bent meg elporlad. nem kell fogorvossal foglalkozni.
2015. jan. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy csak most válaszolok, a második vagyok. A híd egy vagy több fog műtéti beavatkozás nélküli pótlása a hiányzó fog szomszédjaira építve.

Lehet elhorgonyzott, vagy pattintós. Az elhorgonyzott kis fém horgonnyal csatlakozik a szomszédos fogakhoz, ami nem a legszebb látvány, de nem kell belecsiszolni miatta az egészséges fogaidba :)

A pattintós teljesen esztétikus, itt azonban van csiszolás, hogy a csatlakozás tökéletes legyen .


Méry!

komolyan mondom, majd eldurrant az agyam amikor elolvastam reggel a kommentedet. Végtelen nagy butaságot írtál... Végtelen nagyot. ( és finoman fogalmaztam... )

A letört fog gyökere soha nem " porlad el " ... ( Józan paraszti ésszel... a csontjaid amik a hús alatt vannak elporladnak? nem ) ott marad, és góc ként gyönyörű pattanásokat, gyulladásos tüneteket stb produkál a tested más pontjain.

Nagyon szépen megkérlek, ha nem értesz a témához, legalább hülyeséget ne javasolj a másiknak.


Én is csak azért válaszolok ezekre a kérdésekre, mert szakmám szerint fogászati asszisztens vagyok.

2015. jan. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ui.: egy halott fog teljesen más mint egy eltört fog...

A halott fogat ami egy rántott húsba bele törik nem igen érdemes mentegetni, ellenben egy trauma okozta törést igen.

2015. jan. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
akár hihető, akárnem, nekem két alsó rágófogam már így eltűnt. szépen befedte az így, annyira letördelődzött és simán rágok az ínyemen. úgy néz ki, mintha ki lett volna húzva már és benőtt volna az íny.
2015. jan. 24. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%

Azt én elhiszem, hogy benövi az íny, elvégre ha levágod az ujjad, akkor is benövi a bőr, de a fog gyökere ott marad.

Ha elmész egy röntgenre, az bizony ott lesz, és a későbbiekben problémákat fog okozni.

2015. jan. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!