Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van köztetek olyan akinek...

Van köztetek olyan akinek több fogát is ki kellett húzni ahhoz, hogy feltehessék a fogszabályzót? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
4 fogamat kell kihúzni elöl, kettőt felül kettőt alul, mert nem férnek el a fogaim, és utána jöhet a fogszabályzó. Már kezdek megbarátkozni a foghúzással, de érdekelne, hogy mennyi ideig marad ott "lyuk" ? Hamar helyre áll? Ezen kívül az eredmény szép lett, megérte a szenvedés? Esetleg fájt a foghúzás? Sima csontfogak, nem bölcsességfog vagy ilyesmi. Valaki esetleg tudja, hogy miért lehet heti csak egy fogat kihúzni? Mert ezek a fogaim elölről lesznek kihúzva, így pl a két jobb oldalit ki lehetne húzni, akkor bal oldalt tudnék rágni, nem feltétlenül kellene heti egyet, inkább kettőt.

2015. jan. 19. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Én azért a helyedben elmennék egy másik fogorvoshoz is. A foghúzás csak az abszolút végső eset lehet.
2015. jan. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A saját orvosomnál voltam, aki szerint ez a megoldás, majd továbbküldött valami komolyabb fogorvoshoz aki azt mondta, hogy tényleg ez az egyetlen lehetőség sajnos
2015. jan. 19. 18:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom nincs, de én is ezt az utat járom most.

Biztos lenne nálad is más lehetőség, az állkapocs műtét, de az egyrészt iszonyat drága, másrészt brutális az egész, hogy állkapcsot törnek, fent meg gyakorlatilag leválasztják a koponyáról és újracsavarozzák. Úgyhogy én is azt választottam, hogy húzzanak ki fentről két kisőrlőt.

Ugyan így a végeredmény nem lesz annyira esztétikus, mert kicsit be fog esni a felső ajkam és a középarc, de ez még vállalható kompromisszum részemről, mivel most úgyis kimondottan ki van emelkedve az a rész az előreálló metszőfogak miatt.

Sajnos felnőtt korban már az állkapocs mérete és formája nem alakítható, ezért ezekben az esetekben muszáj húzni és/vagy állkapocs műtétet vállalni a tökéletes harapás érdekében, mert ugye a fogszabályozás nem csak esztétikailag, hanem egészségügyileg is indokolt.


A húzás helye nagyjából 2-3 hónap alatt el fog tűnni, csak egy pici rés marad majd amit a kezelés utolsó szakaszában fognak tökéletesen zárni.


A húzásra meg van valami előírás, hogy egy alkalommal csak egy kvadránst szabad érzésteleníteni, nem zsibbaszthatják le a fél szád.

2015. jan. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

18 vagyok. Nekem oktoberben volt 1 eve ,hogy fent van a felso. Az also pedig marciusba lesz 1 ev. Szerencsere hamar valtoztak a fogaim es nemvolt veluk baj. De eleg furcsan jottek elore. Majd meg decemberbe szolt az orvosom,hogy eloreharapasom lett,mert tul sok a fogam es nem fertek el,igy elore tolta a fogszabalyzo az egeszet. Azota ki lett huzva 2 alulrol,majd meg ketto lesz felulrol. Az alsok helyen az iny hamar begyogyult,kb 1 het alatt osszehuzodott. Most mar 2 hete rajta van a gumi,ami osszehuzza a fogsoromat es eleg gyorsan valtozik. Szerencses vagy,ha ugy huzzak hogy nincs meg fent a fogszabalyzo ,mert szamomra kesz idegbaj volt,hogy 1evig szenvedek vele es meg ez is:D Sosem huztak meg a fogamat,meg egy tomesem sem volt. Mindig is csak a gorbeseg volt a gond a fogaimmal. Kicsit furcsa volt,amikor beszurta az injekciot,de egyebkent nekem nem fajt a huzas.(de ez mind doki fuggo )

Hat remelem azert segitettem valamit,ha barmi kerdesed lenne meg szivesen vaszolok neked. :)

2015. febr. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Nekem már 2 éve megvan és még mindig vannak nagy lyukak a fogaim közt, bár mondjuk én életem első csókját egy asztaltól kaptam, túl szenvedélyesek voltunk, szinte minden fogam kitörtem, aztán rondán nőtt vissza XD 2 fogam kellett húzni felülről, 3 érzéstelenítőt kaptam annyira fájt, aztán nem tudták kihúzni, vagy fél órát feszegették, próbálták széttörni...végül választhattam, hogy hazamegyek félig kitört foggal, vagy kitépik.
2015. febr. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!