Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen fájdalmas egy csapos...

Zsu1990 kérdése:

Milyen fájdalmas egy csapos fogpótlás? Sajnos a legelső fogam letört csak egy kis darabka maradt belőle és nem tudom, h egyáltalán meg lehetne e még menteni valahogy, illetve kicsit félek is a fogorvosoktól!

Figyelt kérdés
2015. jan. 21. 09:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt te nem is fogod tudni, hogy megmenthető-e amíg el nem mész fogorvoshoz. Ha a gyökér ép, akkor gyökérkezelni kell - ami nem fáj, mert érzéstelenítve csinálják - és kaphatsz rá koronát.
2015. jan. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nekem üvegcsapos az egyik első fogam... nem fájt egyátalán, érzéstelenitéssel volt. Kicsit érzékeny volt utána, de nem vészesen. Nekem egy hétig ideiglenes pótlás volt, mig elkészült a normális szin. Az injekció nem kellemes.
2015. jan. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem nem első, hanem 4-es fogamban van csap, de én is arra buzdítanálak, hogy ne félj - feltéve, hogy van/tudsz keresni rendes/kedves/becsületes magándokit.


Nekem az egész procedúrából csak a gyökérkezelés fájt, mert mivel nekem már addigra ez a fogam el volt halva, a dokim úgy gondolta, nem ad érzéstelenítőt. Mivel először csinálta nem mondhattam/tudhattam előre, hogy tényleg fájni fog, azóta megküzdök az érzéstelenítőért, és úgy nem fáj a gyökérkezelés első alkalma sem.


Onnantól kezdve, hogy nincsenek benne idegek, gyakorlatilag tényleg nincs is, ami fájjon benne, a gyökértömés sem gond már és nekem a gyökércsap be"szerelése" sem okozott lelki traumát, pedig én nem kicsit félek ezektől a kezelésektől, hanem nagyon. De mondom, ez nem fájdalmas. Szóval csak bátran :)

2015. jan. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!