Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Állandó fogszabályozó levétele...

Állandó fogszabályozó levétele után milyen lehetőségek vannak? Bövebben lent.

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet , hogy tegnap vették le másfél év utan az fogszabályozómat. Igazából nekem sok gondom nem volt vele amikor felrakták, 1-2 nap alatt meg is szoktam és kb semmiben nem zavart. Azonban most kaptam egy ilyen éjszakai akármit, és az első 1-2 hétben midnig fent kell lennie. Ez viszont kibírhatatlan. Kb idegbeteg vagyok tőle, nem tudok nyelni, nem tudok beszélni, fáj, mindig mozgatom fel le, a fogaim és fájnak már tőle, egyszerüen kibirahtatlan. A kérdésem az lenne hogy nincs lehetőség valami állandó belső ívet felrakatni vagy ilyesmi? Mert én ezt nem bírom egyszerűen :(

2015. febr. 4. 11:48
 1/4 anonim ***** válasza:
De van más lehetőség.Bár nem írtad,hogy milyen kivehető készüléket kaptál,van ez a szájpadlásos itt elől a fogakon fut egy drót, vagy műanyag sín olyan fogvédőszerű is létezik.Ill.van a retenciós drót,amit fixen ragasztanak a fogak belső részére.A lányomnak csak az első két hétben kellett nappal is hordani,azóta pedig csak éjjel.Neki az alsó fogsorán fix retenciós ív van, felülre pedig müanyag sínt kapott.3 évig vilt fix fogszabályzója és egy éve vették le, azóta használja az éjszakait.
2015. febr. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nekem is olyan szájpadlásos műanyag van, és elöl fut a drót. Ja igen, azt elfelejtettem emgemlíteni hogy csak a felső fogsoromon volt fogszabályzó. Akkor lehet hogy van lehetőség felülre is ilyen retenciós drót-ot rakni?

És köszönönm szépen a választ!

2015. febr. 4. 12:10
 3/4 A kérdező kommentje:
megemlíteni*
2015. febr. 4. 12:10
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen,akkor érdemes volna megpróbálni a retenciós ívet,persze a doki véleményét kérd ki.Azért arra számíts,hogy nem lesz olcsó.A lányomnak egy 4 cm-es darab 25 ezer volt.De kényelmesebb és évekig fennmaradhat.Ja,és nagyon szívesen!
2015. febr. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!