Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Rosszul idegelt fog?!

Rosszul idegelt fog?!

Figyelt kérdés

A történet dióhéjban.

Ügyeleten idegelt (előzőleg tömött) gyulladt fogamat mostmár magánorvos kezeli.Időközben újabb gyulladás lépett fel a mellette levő fogat is gyökérkezelni kezdték.Gyógyszeres (idegölő) tömést kaptam mivel az ügyeleten rosszul idegelték a fogat,ezért is gyulladhatott be újra.Normális a harapásérzékenység a gyógyszeres töméstől?Ma kedd van csütörtökön cserélik a tömést.



2015. febr. 10. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem a töméstől fáj, hanem mert még gyulladásban van. Én is hasonlóan jártam, az ügyeleten elmehetnek mind a bús p-ba, mondjuk nekem "elég volt" egy fogamat gyökérkezelni, amelyik addig is beteg volt. Hónapokig jártam kezelésre, úgy könyörgötem, hogy ki ne húzza, nyomja csak tele, borzasztó volt, de én is magándokival hozattam helyre.
2015. febr. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha csak ráharapásra fáj, akkor normális, ez elvileg egy iső után el fog múléni,ha anélkül is fáj, akkor mielőbb menj vissza.
2015. febr. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Normális az érzékenység.


Ugyanakkor gyógyszeresen tömött foggal/fogra ne harapj, mert széttörik, még mielőtt beletehetné a végleges tömést. Próbálj a másik oldalon enni, és csak a végleges gyökértömés megszilárdulása után egyél ezen. Ha minden jól megy, addigra csillapodnia kell a gyulladásnak, így a fájdalomnak is.

2015. febr. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a vàlaszt.Nem azon az oldalon ràgok de érzem az érzékenysèget.Igen sajnos a mellette levő fog gyulladàsban van még mindig.Azt sejtettem hogy gyors javulàs nem vàrhatò....de ha ez egy hét alatt sem javult tul sokat akkor sejtem mennyi ideig fog tartani.Èn ràkérdeztem a húzàsra is de a doktornő azt mondta semmiképp nem húzza ki mert oldalt van de eléggé elöl és az onnan nagyon hiânyozna.Tovàbbra is eszem a Diclacot ami még maradt belőle.
2015. febr. 11. 04:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!