Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális ha nyomásra érzékeny,...

Biohazardxxx kérdése:

Normális ha nyomásra érzékeny, fáj a kiidegelt fogam?

Figyelt kérdés
1 hete idegelte ki a doki azóta nyitva van és antibiotikumot szedek mivel alatta eléggé be volt gyulladva. Most a gyulladás szépen megy le csak kettő picike kemény pukli látszik már, nem feszűl nem fáj az inyem alatta de a fogam ha ráharapok vagy véletlen odajut a kaja és ugy harapok rá akkor fáj minden más esetben semmi... Szóval valakinek hasonló tapasztalat?

2015. márc. 2. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Természetes, hogy fáj, 2-3 hétig is fájhat ráharapásra. Kaja viszont nem juthat oda, ha nincs benne tömés, nagyon vigyázz, hogy bele ne menjen étel.
2015. márc. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Még a végleges tömés után is fájhat egy darabig, pedig az még odébb van.
2015. márc. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenesetre érdemes volna kímélni. Én így nyitva hagyva eleve nem is rágnék azon az oldalon, hogy lehetőség szerint ne menjen bele semmi (oké, úgyis fog), és még majd akkor sem kellene ráharapni, amikor ideiglenes/gyógyszeres gyökértömés lesz benne. Kiidegelés után a fog gyöngébb, törékenyebb amíg nincs benne a végleges gyökértömés. Nekem eleve csak akkor lehetett ráharapni, amikor már a végleges gyökértömés megszilárdult.


Szóval szerintem kíméld és ne próbálgasd, lassacskán javulni fog, türelem.

2015. márc. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat és a segitséget
2015. márc. 2. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!