Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogorvos elrontott valamit?

A fogorvos elrontott valamit?

Figyelt kérdés
Igazából majdnem fél éve azért mentem fogorvoshoz, hogy egy széttört fogam kihúzza. Nem tette meg. Inkább a metsző fogaimat bántotta amelyekkel semmi bajom nem volt. Mondván hogy fogkő van rajta. Ha bár egyáltalán nem gondolom mert fehérek voltak. csiszolta, reszelte. Azután nagyon fájtak a fogaim . A fájdalom elmúlt, újra visszatért. Amikor már nem fájt most csak a jobb metsző fogamnál az íny be van gyulladva. És csakis ez a metsző fogam fájt előbb. A ballal nem volt gondom. Rendszeresen mosok fogat, szájvízzel öblítem. Nem értem miért történik ez. Nem szeretnék vissza menni a fogorvoshoz hogy ne rontsa el a többi fogamat!

2015. márc. 13. 18:45
 1/2 anonim ***** válasza:

A fogkő az egy visszatérő dolog. Elektromos fogkefével és szemcsésebb fogkrémmel szinten lehet tartani, de így is érdemes fél évente leszedetni.

A fogkő egy olyan fajta lepedék, ami leginkább a nyálmirigyek kivezető csövénél jelenik meg (alsó metszők hátulja és a felső 6-osok külső felszíne). A jelenlététől az íny begyullad, a fogágy pedig visszahúzódik, szabadon hagyva az érzékeny gyökeret. Miután leszedik a fogkövet, így természetes hogy érzékennyé válik a fog. A sensodyne vagy a zöld elmex fogkrém segíthet visszaépíteni a gyökérre a zománcot. A fogágyat azonban semmi sem növeszti vissza és ha nem szedik le időben a fogkövet, előbb-utóbb kilazulhat a fogad.

A fogorvosod nem rontott el semmit sem, azt is valószínűleg elmagyarázta hogy miért nem kezeli a letört fogat. De ha ettől jobban érzed magad, menj másik fogorvoshoz.

2015. márc. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azzal van a gond hogy a fogorvos nem mondott semmit, amikor fájtak a fogaim pánikba estem mert azt hittem hogy annak nem szabad így lenni. Nagyon hasznos a válasz.
2015. márc. 14. 07:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!