Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Két egymás melletti őrlőfogam...

Két egymás melletti őrlőfogam lett tömve, és a doki áthidalta a tömést. Ez normális?

Figyelt kérdés

A két fog között alakult ki a lyuk. A 7-es fogban akkora, hogy már szinte elérte az idegcsatornát, a 6-osban pici. Most be lett tömve, de úgy, hogy a tömés felül "rá van kenve", mintegy "áthidalja" a két fogat. Így nem tudok a két fog között fogselymezni.

Nagyon meglepődtem ezen az egészen. Máskor másik doki berakott egy nagyon vékony lemezt, és úgy készítette el a tömést, hogy lehessen fogselymezni.


Van más is, akinek a töméssel egybeépítették két fogát?

Nem tudom eldönteni, hogy ez így normális-e vagy egyszerűen rosszindulatúan kontár munkát végzett. Ráadásul le se csiszolta rendesen, érdes marad a széle.



#fogselyem #tömés #áthidalás #fogak közötti lyuk
2015. márc. 20. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Ilyet nem szoktak csinálni, menj vissza.
2015. márc. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha ilyet nem szoktak csinálni, és ez valami alapelv a fogászatban, akkor mégis miért járt el így egy "szakember"? Tényleg nem tudom mire vélni.
2015. márc. 20. 15:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Jézusom! "Ezt biztos, ember csinálta?!"
2015. márc. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne vissza menj, hanem másik orvoshoz, a mostani kontár. Lehet, hogy arra számít, hogy egy idő után majd lekopik a "híd", de ez nagy baromság. Az sem jó, hogy nincs rendesen lecsiszolva, mert így rendszeresen fel fogja sérteni a nyelvedet vagy a szád belsejét.
2015. márc. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ritkán mondok ilyet, mert általában a fogorvossal értek egyet, de a leírásból ez egy szakszerűtlen munka. Keress egy másik fogorvost. Én őszintén a diplomáját is megkérdőjelezném, lehet hogy csaló az illető (betegjogi képviselőhöz fordulhatsz ha alapellátásról van szó - az elérhetősége kint kell legyen a váróhelységben).

Ami esetleg lehetséges hogy ideiglenes tömést kaptál, mert nagyon mély a lyuk és erősen érzékeny a fog. Ideiglenesnél nem mindenki szokott az esztétikával vagy a fogselymezhetőséggel bíbelődni, hiszen egy-két héten belül úgy is kiszedik. Polírozni sem szokták, mert fajtától függően általában tovább tart míg megköt.

2015. márc. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!