Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Minden fogorvos szájsebész is...

EagleHUN kérdése:

Minden fogorvos szájsebész is egyben és fordítva, vagy ez nem ilyen egyszerű?

Figyelt kérdés

És ha esetleg szájsebészre van szükség akkor azt külön kell keresni?


Tatabányán tud valaki jó szájsebészt? Vagy a Kórházban a rendelés megfelelő minőségű?



2015. márc. 26. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Nem, nem, a szájsebészek a bonyolultabb esetekre specializálódnak. Egy körzeti fogorvos nem vállal műtétet, még a felszereltsége is kevés hozzá.
2015. márc. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És egy magán fogorvos aki jól felszerelt és több rendelővel is rendelkezik?
2015. márc. 26. 22:53
 3/9 A kérdező kommentje:

Egyébként egy korábbi fogtömésemből lettek komplikációk, ugyanis régebben párszor begyulladt az íny körülötte, most meg nőtt egy dudor közvetlenül a tömött fog alatt az ínyemen, a szájpadlásom felőli oldalon, és nem múlik el csak lassan növekszik.

Szerintem szájsebésznek kellene megmutatnom, aki egyben fogorvos is. Azért szájsebésznek mert az ínyemen van, és azért kell hogy fogorvos is legyen egyben, mert ha ő is összefüggést lát a tömött foggal akkor egy úttal meg is tudja csinálni!

2015. márc. 26. 22:56
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

NEM, ez nem ilyen egyszerű.

fogorvos (ők a helyi tb-s hentesek), fogszakorvos, (pl.: konzerváló és protetikus szakorvos) szájsebész, implantológus (a kedvenceim), asszisztens, fogászati szakasszisztens, rezidens, dentálhigénikus, fogtechnikus .. meg akadnak "páran" :D


A szájsebészet MINDIG jobb választás: Nincs olyan komplex művelet, amit végre ne tudnának hajtani. Meg van hozzá az összes erőforrásuk, tapasztalatuk, felszereltségük, stb ..

2015. márc. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2015. márc. 27. 00:19
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Fogorvoshoz menj, ha pukli van az ínyen a fog mellett, akkor lehet, hogy gyökérkezeléssel meg tudja oldani a dolgot, nekem is volt ilyen, de csinál egy fogröntgent és abból kiderül, ha esetleg műteni kell, pl ha ciszta van a foggyökérnél, akkor ő ad majd beutalót szájsebészhez.
2015. márc. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem 6-os a magándoki is tud beutalni? A Rendelőjében nem láttam röntgent, de lehet egy másik szobában van neki.
2015. márc. 27. 17:12
 8/9 anonim ***** válasza:
78%
Tud, vagy odaszól a szájsebésznek és az ad neked időpontot, esetleg van is ott a magánrendelőben szájsebész is, ha többen dolgoznak.
2015. márc. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nos elmentem a körzeti fogorvoshoz. Megnézte, és a jobb felső bölcsesség fogam mellett sipolynyílást talált, azaz fogciszta volt, de már kifakadt. A fog elhalt.

Így ki kellett húzni. Megszenvedtünk vele ő is én is mire kijött.


De az a fura hogy nem küldött sem röntgenre, se ki nem tisztította húzás után a ciszta helyét. Oda tett egy gézlapot és megmondta szorítsam a fogaimmal oda 10 percig.

Meg megmondta hogy 3 napig ne végezzek nehéz fizikai munkát.


Amikor elmúlt a fájdalomcsillapító hatása aszpirint vettem be, mert nagyon fájt.


Ez tegnap volt.

Most úgy érzem magam mint akit agyonvertek, minden izmom fáj.


Életem első húzása volt, így megkérdezném. Így szokott lenni minden ilyen esetben?

Nem kell semmi utókezelés, röntgen stb?

És utána másnap úgy érzed magad mintha meggyötörtek volna?

2015. ápr. 3. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!