Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha kinő a bölcsességfogunk...

Ha kinő a bölcsességfogunk akkor azt muszáj kihúzni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 14 éves vagyok és már kinőttek a bölcsességfogaim.Nemsokára állandó fogszabim lesz és félek hogy ki kell húzni őket.Szerintetek? :)
2015. ápr. 3. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:
így látatlanban ezt senki nem tudja szerintem. Mindegyik kinőtt már? Gondolom van valami, ami miatt kell a fogszabi. Ha fogszabi utáni állapotban - szépen, egyenesen, ívesen - elfér az összes fogad, akkor nem kell őket kihúzni. Látatlanban - kép nélkül - ezt senki sem tudja neked megmondani.
2015. ápr. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen mind kinőtt.Köszönöm a válaszodat! :)
2015. ápr. 3. 12:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Biztos a bölcsesség fogaid nőttek ki? Nem a hetesek?
2015. ápr. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De a hetesek....totál hülye vagyok! Köszönöm a "felvilágositást"! ;)
2015. ápr. 3. 21:22
 5/6 anonim ***** válasza:

De a bölcsességfogról is elmondható, hogy ha rendese nő ki, akkor nem kell bántani, teljes értékű fog marad. Akkor kell kiműteni, ha ferdén nő, vagy nem tudja áttörni az ínyt, visszamarad, keresztbe áll...stb. Ez utóbbi esetben észre fogod venni, mert általában begyullad, fáj.

Nekem pl. a négyből csak egyet kellett kiszedni, a többi megmaradt...

2015. máj. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infót! :)
2015. máj. 5. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!