Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvos abbahagyta a húzást,...

Fogorvos abbahagyta a húzást, azt mondta hogy nem tudja megfogni és elküldött a szájsebészetre. Fájni fog? Mit fognak vele kezdeni?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam a fogorvosnál, kérdeztem tőle, hogy nem-e lehet már megmenteni és azt mondta, hogy ezt már nem. Túlságosan le van törve (régen letört és hát nem foglalkoztam vele)

Elkezdte a húzást, hallottam recsegés ropogást, ráadásul nekem legalábbis rohadtul fájt :( Pedig még a fél nyelvem is le volt zsibbadva. Azt mondta, hogy erre nem tud már ráfogni, tehát szájsebészet lett belőle.

Ott mit fognak csinálni? Mennyire fog fájni?

Eléggé meg vagyok ijedve, alapból félek a fogorvostól, és ez még rosszabb. Kicsit nézegettem a fogam, amit húzott, legalábbis ami maradt belőle. Egy kis része még kint van.

Nem kell nyugtatni, jobban szeretem, ha megmondják, hogy fáj vagy sem. Az a legrosszabb amikor váratlanul ér. Legalábbis én így vagyok vele.

Tehát vélemények? Tapasztalatok?

Előre is köszönöm :)



#fogorvos #foghúzás #szájsebészet #foghúzás szájsebészet #beletört fog
2015. ápr. 10. 12:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Velem pont ugyanígy volt, már az érzéstelenítő is kezdett megszünni mire odaértem a szájsebészetre. Nagyon gyorsan kihúzta a fogam, néhány pillanatig nagyon fájt de tíz perc múlva már alig. Később még napokig éreztem fájdalmat de nem volt jelentős. Remélem ez segít.
2015. ápr. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

Első véleményem, hogy a "nem-e" az férfi vagy nő (neme, érted, haha). A helyes verzió, hogy "nem lehet-e megmenteni".


Kérdésedre érdemben válaszolva, az ennyire betört fog valóban a szájsebészetre tartozik, ott vannak erre alkalmas eszközök. Nem nyugtatni akarlak, de nem kell nagyon betojni ettől. Ha csak nincs valami ordenáré nagy gikszer, akkor megúszod annyival, hogy beérzéstelenítenek, majd luxator (gyökéremelő) segítségével kimozgatja a bent maradt radixot (foggyökér maradvány). Ezt az eszközt képzeld el úgy, mint egy pici, lapos fejű csavarhúzót. Ezt tolja be fentről a gyökér és a fogat körülvevő csont közé, majd apró mozdulatokkal addig feszegeti, amíg egy szimpla fogóval már ki lehet húzni a gyökeret. Ha jól be vagy érzéstelenítve, akkor éles fájdalmat nem szabad, hogy érezz. Ha érzel, akkor kérj még egy adagot. Ettől eltekintve csak a feszegetést fogod érezni, de azt eléggé, bár ez az orvos ügyességén is múlik, illetve azon, hogy mennyire sikerült kifeszegetnie a múltkor. Ha már recsegett, akkor gyanítom nem lesz egy nagy menet.

Hajrá, kitartás!

2015. ápr. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igazad van, de attól még érthető :)

Köszönöm a válaszokat! :) Remélem, hogy nem lesz semmi probléma, majd hétfőn megyek. Remélem minden jól fog sikerülni

Egyébként az a feszítő érzés nem fájdalmas? Ill. remélem, hogy addigra nem fog begyulladni, mert az nem lenne túl szerencsés.

Olvasgattam hozzászólásokat, elvileg a foghúzásnak sem kéne fájnia. Én hallottam törés, ropogás minden szart, de az biztos, hogy még ráadásul rohadtul fájt is. Pedig elvileg hatott az érzéstelenítő is. Alapvetően az nem zavar, ha matat a számban, különböző hangok stb, hanem csak a fájdalom. Még közben mondja, hogy ne feszítsek, hát gondoltam magamban: kösz b+ xD Nem feszítenék én, ha nem fájna annyira.

Próbáltam lazítani, hát több kevesebb sikerrel

Egyébként nem értek hozzá, de azt nem látta előre, hogy valószínűleg nem fogja tudni kihúzni? Egyébként a fog hátul van és alul, ha jól számolom akkor hátulról kb. 2. (nem tudom, hogy a bölcsességfog kint-van -e)

2015. ápr. 10. 13:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Feszítő, tompa érzés normális, éles fájdalmat nem szabad ilyenkor érezni. Ha be van gyulladva a terület, akkor viszont előfordulhat, hogy a vérbőség miatt nem hat az érzéstelenítő megfelelően.
2015. ápr. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!