Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogszabályzó felrakása...

A fogszabályzó felrakása közben is elkaphat a hányinger? Mit tehetnék ellene SOS?

Figyelt kérdés
Azon emberek táborába tartozom akiknek erős a garatreflexük. Ha a fogorvos a nyelvem hátuljához vagy a szájpadlásomhoz ér, azonnal elkap a hányinger. Amikor levette a fogszabályzóhoz a mintát a massza ráment a szájpadlásomra és elkapott az öklendezés, alig tudtam abbahagyni..Mit lehetne ez ellen tenni? Amikor felrakja a fogszabályzót akkor is hozzá fog érni ezekhez a helyekhez? A szájtágítótól előre félek..

2015. ápr. 13. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A szájtágító azokhoz a részekhez nem fog hozzáérni, meg az orvos sem. Ha meg is mondod neki, hogy ez van, biztos oda fog rá figyelni. Szerintem ne izgulj, bár én könnyen beszélek, nem vagyok ilyen hányingeres típus. De mindenesetre próbálj meg nyugodt maradni, mély levegő.. Ha problémád van akkor meg jelzed, nem lesz baj.
2015. ápr. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez a reflex pszichésen kontrollálható. Gyakorold, mert a szájpad tágító picit mindenképp hozzáér a szájpadlásodhoz pár ponton, a nyelved hátuljához a vas ami keresztben van az pláne. De ez ne rettentsen el, meg lehet szokni.
2015. ápr. 14. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Fogászati kezelések előtt egy órával vegyél be egy Dedalont.
2015. ápr. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Zsolt1023 válasza:
Mintavétel / lenyomatvétel már nem csak masszával végezhető. A 3D technológia fejlődésének köszönhetően már egy 3D szájszkenner segítségével kiváltható a 'massza'. A szkenner nem ér hozzá a szájpadlásodhoz vagy a nyelved hátuljához. Illetve a szkennelés bármikor félbeszakítható.
2016. nov. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!