Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvos van itt? Ujratomes,...

Fogorvos van itt? Ujratomes, es fogfajdalom!

Figyelt kérdés

kb 1 evvel ezelott tomtek ujra az egyik fogamat. Nagyon mely lett a lyuk, utana kb felevig erzekeny volt. Most ujra elkezdett fajni. Eloszor a bolcsesseg fogra gyanakodtam, mert hatul ereztem, mintha elotorne a fogam. Masnap az allkapcsom kezdett fajni (mind egy oldalon van) ma pedig az ujratomott fogam+ az allkapcsom. Huzatos helyen dolgozom, akkor jelentkezett, mikor ezen a helyen kezdtem dolgozni.


Ez mitol lehet? Nagyon aggodom, es jelenleg nem tudok fogorvoshoz menni.


Milyen beavatkozas kellhet? Mennyire faj?


2015. ápr. 16. 22:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem vagyok doki, de velem is ez volt. Újratömött fogam ami előtte fájt hetekig de nem állandóan csak időnként az tömve lett. A fogorvosom mondta is hogy nagyon mélyre kellett fúrnia ami már érte az ideget is, gyökérkezelést javasolt de mivel nem volt olyan vészes betömte simán, de mondta hogy ha fájni fog akkor menjek vele vissza. Picit érzékeny volt de semmi komoly, utána 2 évig nem volt vele gond, szinte már el is felejtettem, akkor elmentem vele, megnézetni és a töméssel nem volt semmi probléma, de röntgen alapján kiderült hogy egy ideg be volt gyulladva mert a tömés hosszú ideje nyomta és eddig bírta, így gyökérkezelést kaptam és azóta nincs vele baj.
2015. ápr. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ugyan még nem vagyok fogorvos, de annak készülök, ezért bátorkodom válaszolni, de ennek tükrében ne vedd szent írásnak, amit mondok :)

Úgy tudom a fájdalomérzetet nem mindig tudjuk lokalizálni, de esetedben ha fél évig fennállt az érzékenység, és nagyon mélyen kellett tisztítani adott fogadat, akkor én inkább arra gyanakodnék, mint a bölcsességfogadra.

Ebben az esetben pedig valószínűleg gyökérkezelni fogják a már újratömött fogadat és ha nagy méretű a tömés is(tehát nem "csak" mély) akkor koronával, vagy inlay/onlay/overlay-jel fogják ellátni. Ezt azután tehetik meg, miután a gyulladást, ha már fennáll, antibiotikumos kezeléssel megszűntetik. Általában 2 ülésben végezni szoktak ilyen esetekkel, persze ez függ attól, hogy milyen adott fogad gyökere és mennyire ügyes a fogorvosod.

Bár még nem végeztek esetemben gyökérkezelést, másoktól azt hallottam, hogy inkább kellemetlen, mintsem fájdalmas.

Mikor lesz lehetőséged leghamarabb orvoshoz menni?

2015. ápr. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Külföldön élek, kB 2 hónap
2015. ápr. 16. 22:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!