Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért kell a fogrkém?

Miért kell a fogrkém?

Figyelt kérdés

Mármint őszintén miért is használunk fogkrémet? az ínyre gyakorolt zsibbasztó hatása miatt? hogy elnyomja a vér rossz izét a szánkban ? a friss lehellet miatt?Talán olyan célbol mint a szappant? a baktériumok megölésére?

Lustaságomból kifolyólag nagyon ritkán szoktam fogat mosni de idővel zavarni kezdett már a rossz szájiz igy estenként megszoktam mosni ,de roppant kellemetlen pár percet jelent számomra a fogkrémek maró csípő hatása miatt és visszagondolva ennek hatására is kerültem mindig is a fogmosást meg a krémeket. De tulajdonképpen mi az oka hogy a fogkrémek nagyrészének kellemetlen vegyszermaró hatása van a szájra ?És miért is jó ez az embernek? Főleg hogy minden fogkrém fluoridos ami ma már bizonyitott hogy ártalmas. Bár kétlem hogy megfordul itt ilyen de érdekel már egy kompetens személy véleménye.



2015. ápr. 19. 01:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Én Dr. Chen féle fogkrémet használok, amiben nincs fluorid és nem is csíp.
2015. ápr. 19. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A szájba kerülő baktériumok és lerakódások melléktermékeként bakteriális biofilm keletkezik a szájüregben és ebből lepedék alakul ki.

A fogkoronát borító zománc szerkezete lemezes és a lemezkék a dentinre merőlegesek, közöttük pedig különböző ásványi anyagok vannak (többségében fluorid). A lepedék savas hatása azonban kioldja az ásványi anyagokat, így megfelelő módon pótolni kell azokat - máskülönben a dentin védtelen marad a kémiai és fizikai (hideg-meleg) hatásokkal szemben.

Természetes úton ezeket az anyagokat a vízből és egyes növényekből nyerhetjük vissza, azonban a mai ember táplálkozási szokásaihoz ez nem elég. Tekintve hogy az étkezés kezdete után már 15 perccel kimutatható a lepedék jelenléte.

Nem tudom mire alapozol, de a fluorid bizonyítottan hasznos és szükséges a fogazat számára. Való igaz, hogy a túladagolása fluorosist okoz, de nincs olyan anyag a világon ami egy bizonyos szintet túllépve ne lenne káros a szervezetre. Lásd például a kokaint, ami gyógynövényként vált ismertté vagy a nadragulya ami bár súlyosan mérgező, de atropin tartalma miatt kivonatként szemcseppekben is felhasználják.

A fluoridot egyébként természetes úton az ivóvízben lehet megtalálni, de mivel régiónként más a víz összetétele, így ehhez alkalmazkodni kell. Ausztráliában például olyan sok a fluoridtartalom, hogy náluk kifejezetten ez okozza a fogászati problémákat.

Összegezve: a fogkrém szerepe egyrészt az ásványi anyagok fogba való azonnali visszaépítése, másrészt a baktériumok okozta mineralizáció (savasodás) helyreállítása. Ha ez nem történik meg, akkor a mineralizáció kiterjed a fogra és szuvasodást okoz, rosszabb esetben az íny és a fognyak találkozásánál megrekednek a baktériumok, ezzel az íny gyulladását és tasakképződést okozva.

2015. ápr. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!