Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért dagad tovább az arcom?

Miért dagad tovább az arcom?

Figyelt kérdés

Pár napja elkezdett fájni egy gyökér kezelt fogam. Egyik nap arra keltem fel, hogy bedagadt az arcom. Elmentem fogorvoshoz aki csinált röntgen és azt mondta begyulladt egy fogam, kaptam párakötést másnap felvágták az ínyem, ha gennyet eltávolítsák ez volt tegnap. De most úgy érzem, hogy ahol felvágták az ínyem még jobban bedagadt.


Volt valakinek hasonló? Mi a teendő?

Holnap megyek vissza a dokihoz.



2015. ápr. 22. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem mondták, hogy jegeld, vagy borogasd az arcod?

Ha felvágták, akkor attól feldagadhat, fogműtétek után néha nagyon bedagad másnapra az arc.

2015. ápr. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem implantátum (műgyökér) behelyezése után dagadt be, de az ideiglenesen néha elő is szokott fordulni másnál is. Magától leapadt. Javasolták a jegelést de nem tettem rá. Bár gyökérkezeléstől még sosem dagadt be. Nem értem, talán az érzéstelenítő tűszúrásoktól? Mert implantátum behelyezése esetén jelentős fizikai sérülés éri az ínyt, akkor érthető hogy bedagad. De akkor is magától leapadt, ahogy az orvos mondta is.
2015. ápr. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Párakötés + ha az megőrjít akkor leveszem és jég.
2015. ápr. 22. 16:40
 4/5 anonim ***** válasza:
A 2. vagyok. Nekem antibiotikumot is írt fel a fogorvos a műgyökér behelyezése után, aminek nevét már nem tudom. Azt mondta hogy ilyen műtétekkor egy minimális bakteriális fertőzés még a legsterilebb körülmények közt is előfordul, ezért kell. Ha jól emlékszem azt is mondta hogy egy esetleges bedagadás is azért lesz ha lesz egyáltalán. Lett, de nem volt vészes.
2015. ápr. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én is kaptam Dalacint (300)
2015. ápr. 22. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!