Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kellemetlen lehelet, de...

Kellemetlen lehelet, de brutális. Kihez forduljak? Folytatom, hátha segítő szavakra találok↓

Figyelt kérdés
Szóval, nem átlagos kaja utáni, vagy reggeli szájszagról van szó, hanem olyanról ami miatt naponta minimum fél csomag rágót magamba kell tömnöm különben az emberek megérzik, sőt reggel néha a rágózás sem segít. a fogorvosom annyit mondott, hogy naponta 3x mossak fogat és öblögessek szájvízzel.. most ott tartok, hogy 1 hete elkezdtem minden alkalommal miután étkezem alaposan megmosom. egyébként a nyelvem is lepedékes és felül az első három fogamom korona van. Az egyik oldalon nyomja az ínyemet ami begyulladt.. tehat kivez forduljak? Lassan meg fogok őrülni. félek néha megszólalni és ez elégge gáz az én koromban.. 17/f

2015. ápr. 24. 16:55
 1/9 A kérdező kommentje:
elnézést a rossz megfogalmazásért, nem olvastam át.
2015. ápr. 24. 16:59
 2/9 anonim ***** válasza:
Azt a rosszul felhelyezett koronát meg kéne csináltatni, hogy elmúljon a gyulladás, igyál sok vizet, egyél sok gyümölcsöt, rágcsálj el 1-2 szegfüszeget, vagy igyál fahéjas teát. Ezek mind a szájszagot enyhítik. Egyébként nem lehet, hogy nem a fogaiddal vzn probléma, hanem hogy a gyomorszájad nem zár rendesen és így feljön a szag?
2015. ápr. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az ínyedet nyomó koronát meg kell csináltatni, mert folyamatos gyulladást tart fenn, az is okozhat kellemetlen szagot, és egyéb károkat is. Első körben szerintem háziorvos, aki elküld esetleg belgyógyászat, gasztroenterológia stb. Gyomor betegség is okozhat kellemetlen leheletet, a lepedékes nyelv is utalhat erre, candida fertőzés a szájüregben, sok minden lehet. Ki kell vizsgálni.
2015. ápr. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Fogmosáskor sikáld meg a nyelvedet is. Elsö voltam.
2015. ápr. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]


Gasztroenterológust keress! A gyomrod lesz a ludas.

2015. ápr. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És ha a gyomrommal van probléma, az mennyire orvosolható? Köszönöm a segìtséget
2015. ápr. 24. 17:44
 7/9 Dundika1970 válasza:
Édesapámnak is ez volt a problémája. A gyomrával volt gáz.Teljesen rendbehozta az orvos gyógyszeres kezeléssel! Mielőbb menj dokihoz,és ne parázz!
2015. ápr. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Leírtál több tucat tünetet ami fogászati problémára utal (lepedékes nyelv, gyulladt íny és ki tudja mi más amit még nem látsz), én első körben ezen a vonalon indulnék el, a nyitott gyomorszáj nem az első számú gyanúsított jelenleg.

De mi az, hogy gyulladt az ínyed és a fogorvos csak annyit mondott, hogy moss fogat napi 3x? Ezeket a dolgokat sose értettem, hogy vagy a doki hülye, vagy Te nem mondtad el részletesen a problémád.

2015. ápr. 25. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
az a fogorvos akihez eddig jártam alapból egy idióta. Amikor felrakta ezt a koronát szerintem már akkor látta, hogy nem stimmel, de azt mondta, hogy tokéletesen illeszkedik.
2015. ápr. 25. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!