Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 250 ezer forinttal már tudok...

250 ezer forinttal már tudok fogszabályzót csináltatni, vagy még kevés?

Figyelt kérdés

Jelenleg ennyim van (ennyim se, csak diákhitel), nem tudom mikor lesz több, attól függ nyáron tudok-e dolgozni (még diák vagyok), de már nagyon szeretnék fogszabáyzót.


Ennyi pénz már elég lehet rá, vagy még ennyivel felesleges odamennem? Nem akarok odamenni úgy konzultációra/vizsgálatra, hogy megnézik a fogamat, aztán mondják az összeget, és még hónapokig nem lenne annyim.



2015. máj. 13. 12:52
 1/10 anonim ***** válasza:
ennyiből már lehet de csak fémet alulra felülre
2015. máj. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Eredetileg nem fémet akartam, de azt olvastam a fehér vagy akármilyen kevésbé látszóval az a baj, hogy aztán szép lassan elsárgul és úgy néz ki, mintha az egész fogad sárga lenne, ezért inkább a fém mellett döntöttem, az látszódik, de legalább látják az emberek, hogy az fogszabályzó, nem rossz szájhigiénia.
2015. máj. 13. 16:40
 3/10 anonim ***** válasza:
ha odafigyelsz a szájhigéniára nem fog besárgulni, nekem flül fehér van alul pedig fém, így jöttem ki pénzügyileg. Engem ami inkább zavart, hogy a fehéret sokkal rosszabb volt megszokni, az több hónapig iritálta az ínyemet viszont tényleg kevésbé látszik. Amugy hol laksz ha pesten tudok ajánlani fogászatot.
2015. máj. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Közvetlen Bp mellett, szóval amúgy is Bp-n akartam volna csináltatni, nagyon örülnék az ajánlásnak.


Egyébként a felül fehér+alul fekete mennyiből jön ki kb?

2015. máj. 14. 14:17
 5/10 anonim válasza:
74%

Sajnos nem ismerem sem az életkorodat, sem a problémát, ami miatt fogszabályozót szeretnél, de mivel még diák vagy, a tünetek súlyosságától függően elképzelhető, hogy sokkal kevesebből is megúszhatod a szabályozást.

A rögzített fogszabályozókon kívül léteznek kivehető készülékek is, melyek kisebb mértékű eltéréseket korrigálnak, de ami a legfontosabb, a szabálytalanság OKAIT kezelik, ami által elkerülhető a visszarendeződés (recidíva). Ezekkel az okokkal a bracketek egyáltalán nem foglalkoznak. A kivehető, jellemzően napi 1-2 óra plusz éjjel hordandó készülékeket egyébként a rögzített bracketek mellé is érdemes használni, a fent említett ok miatt. Myofunkcionális készülékekről van szó, keress rá a neten. A fogvedo.hu-n tudsz olyan fogorvos elérhetőségét kérni, aki foglalkozik ezzel a terápiával, a Szép arc, szabályos fogak Facebook oldalon pedig jó sok releváns infót is találsz az okokról pl.

2015. máj. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
én az Empátia dentbe járok (Ferenciek tere) Patakfalvi Orsolyához, van kuponjuk is a fogszabályzóhoz
2015. máj. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
kb ennyibe került, ami + költség volt, hogy 2 fogamat ki kellett húzni és egy röntgent kellett csináltatni
2015. máj. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#5


Diák vagyok, de már egyetemista, szóval 18 elmúltam (már 2 éve), így meg úgy tudom nincs rá semmi kedvezmény meg támogatás.



#6


Empátia Dent jónak néz ki, eddig ez a legesélyesebb, metróval is csak 3-at kéne mennem.


Még egy olyan kérdésem lenne (aztán többit majd ha megvan a pénzem akkor konzultáción megkérdezem a fogorvostól), hogy az aktiválás az minden hónapba van, vagy lehet ritkábban is?

Bár havi 3 ezrével ez aprópénz maga a fogszabályzó mellett, de azért próbálom előre kimatekozni mennyi pénz lesz.

2015. máj. 15. 11:10
 9/10 anonim ***** válasza:
aktiválás kb 3 hetente van és fogsoronként nekem 2500 Ft vagyis ha alul felül van akkor 5000 Ft. De más fogászatonként ez általában fogsoronként 10.000 Ft, úgyhogy ez nagyon baráti ár
2015. máj. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ja hogy fogsoronként, az durva.

Akkor még 5 ezrével is számolva, ha csak egy évig (kereken 365 napig) van fent az aktiválás is 85k, mondjuk ennek az előnye, hogy nem egyszerre kell összeszedni rá a pénzt, havi 5k-t meg azért csak összeszedek még diákként is.

2015. máj. 15. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!