Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Meddig tart egy bölcsességfog...

Meddig tart egy bölcsességfog eltávolítós műtét? Bal fölsőből letört egy darab. A fogdoki azt mondta, megpróbálja műtét nélkül, de azért készüljek rá.

Figyelt kérdés
Félek :(
2015. máj. 24. 13:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs két egyforma eset, nekem 10 perc volt és egyáltalán nem szörnyű.
2015. máj. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet tudni. A bal fölsőt 5 perc alatt szedték ki nekem, az alsót 1 óra alatt.
2015. máj. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
tehát maximum egy óra? Csak hogy meddig számoljak közben :)
2015. máj. 24. 14:02
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem maximum egy óra, mondjuk, hogy nem lehet tudni. Ismerek olyan embert is, akinek 1,5 óra volt. Attól függ mennyire nehéz kiszedni, de ezt előtte nem tudod megsaccolni.
2015. máj. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De lesz előtte panoráma röntgen, akkor már az orvos csak tudni fogja kb, nem? Másfél óránál lehet amúgy több? Légyszi válaszoljatok!
2015. máj. 24. 18:22
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nekem is volt panorámaröntgen, mondták, hogy ez gyorsan meglesz, majd 1 órás volt, mert nem akart kijönni és nem tudtak jól hozzáférni. Ezt nem tudhatták előre!

Hiába kérdezgeted, hogy max mennyi idő, mert NEM LEHET TUDNI! És nem kell ettől ennyire félni, azért ki lehet bírni.

2015. máj. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De neked csak huzták vagy fúrtak a csontba? Légyszi válaszolj. Írd le, hogyan történt.
2015. máj. 24. 19:55
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem nőtt még ki, ezért az ínyemet fel kellett vágni, fúrni, faragni és alóla kihúzni. Nem tudtak hozzáférni az alsóhoz, ezért az elhúzódott. De a műtétről nem tudok többet, mert nem éreztem semmit és igazából nem emlékszem semmire a bódítás miatt. Elvileg közben mindenre reagáltam, ha azt mondták, nyissam ki a szám, megtettem de nem emlékszem semmire. Utána nem volt kellemes. 3 napig eléggé fájt, de a 4. naptól javult és 1,5 héttel később már minden rendben volt, a duzzanat is lement.
2015. máj. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát én a bódítást kihagyom. Amúgy is olyanokat olvastam, hogy a fölső kevésbé komplikált, mert nincs oylan erősen hozzánőve a csonthoz. Kéjgázt nem fogok kérni.
2015. máj. 24. 21:25
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem a két alsót szedték ki. Az egyiket múlt kedden, a másikat két hónapja. Kaptam érzéstelenítőt, és semmit nem éreztem, pedig vésni is kellett az állkapocs csontot, mert hátrahajló gyökere volt és ragaszkodott hozzám :)

kb 40-50 perc volt, mindkettő. Utána kicsit fájt, de bevettem egy flector rapidot, és elmúlt. Másnap már semmi gondom nem volt.

2015. máj. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!