Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Baleset következtében megsérül...

Baleset következtében megsérül fog minimálisan elszürkült, élhet még a fog ettől függetlenül? Kivilágosodhat még?

Figyelt kérdés
Fogászaton a röntgenen az mutatkozott hogy távolabb voltak a gyökéridegek egymástól, doktor szerint elképzelhető hogy elhal a fog. Viszont én érzek vele, igaz még kicsit érzékeny, de érzek vele. Viszont a színe picit szürkült. Kétségbe vagyok esve, mert pont a felső első fogamat érte baleset :( Mit tudnak tenni? Félek a gyökérkezeléstől, főleg ha annak nincs is baja..

2015. máj. 27. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez elhalt, bár nyilván az orvos jobban tudja. Az elhalt fog tipikus tünete az elszürkülés. Várj még kicsit és menj kontrollra. A gyökérkezelés nem fáj, ha kapsz injekciót, bár ha már teljesen elhalt, akkor amúgy sem érzel majd semmit. Ha elszürkül véglegesen, akkor koronával, vagy egy porcelán héjjal szerintem orvosolható az esztétikai probléma.
2015. máj. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha szürkül akkor valószínű elhal, nekem az első fogamat kellett gyökérkezelni de azt mondta a doktornő ,mivel már nincsenek benne idegek, szóval nem élő fog, így idővel el fog szürkülni, szóval ha csak a szürkülés miatt szeretnéd a gyökérkezelést,felesleges.
2015. máj. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mint ahogy írtam, érzek vele, tehát nincs még elhalva. Nem szeretnék gyökérkezelést, pláne ha a gyökérnek nincs is baja. (doki szerint visszaállhat a normál állapotára) Esetleg fogfehérítés segíthet ezen?
2015. máj. 27. 14:08
 4/6 anonim ***** válasza:
A fogfehérítés a fog külsejére hat szerintem, a tied meg belülről van elszineződve. Kérd ki más orvos véleményét is.
2015. máj. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én továbbra is azt mondom,hogy nem fog már kifehéredni! nekem az első fogam kellett gyökérkezelni,tehát nem él,mégis érzek vele , sőt sokkal érzékenyebb mint a többi.
2015. máj. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire hasznos a válaszom, de nekem is elhalt a fogam, mégis érzékeny volt a meleg ételekre italokra!

Mikor gyökérkezelte az orvos mondta hogy ez már halott fog volt.. mégis úgy tudott fájni egy bögre teától...

2015. máj. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!