Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Büdös a szám. De miért?...

Büdös a szám. De miért? Rettentően szégyellem, és már mindent kipróbáltam.

Figyelt kérdés
Naponta kétszer mosok fogat,több fogkrémet is kipróbáltam.Alaposan,sokáig mosom, a fogkrém "mentolossága" eljut a torkomig is. De sajnos ez nem segít.Nagyon szégyellem,mert érzem hogy büdös a szám, már fogmosás után 5 perccel is, akkor is ha még nem ettem semmit. Szerintetek lehet valami baj? Mivel tudnám orvosolni a problémát?Kérlek segítsetek!
2010. febr. 27. 12:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én ugyan így voltam vele, még a nyelvemet is sikáltam mindig mindenhol, és oda jutottam el, hogy ha már magára a fogkefére gondolok is elhányom magam, nem kell, hogy a számba vegyem.Azóta nagyon nehezen megy a fogmosás, mert egyfolytában öklendezem.
2010. febr. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

próbáld meg még a szájvíz használatot. fogmosás + szájvíz.

Hasznos lehet még a borsmenta tea is.Ha még mindig fenn áll és nem fogászati probléma (pl. szuvas fog)

, akkor inkább gyomorproblémára kell gondolni és akkor egyenesen a belgyógyászatra kell menni.

2010. febr. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
Nincs véletlenül lyukas fogad?
2010. febr. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Először fogászatra menj (nem tudom eddig mit gondoltál, hogyha nem múlt el...), aztán ha nincs lyukas fogad, irány megnézetni a gyomrod, mert pl refluxtól elég keményen szaglik az ember szája, akármit is csinál.
2010. febr. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
úgy tudom a szájszag lehet betegségek következményei.az egyik ismerősöm kislányának is mindig büdös volt a szája és kiderült fekélye van .cask most azt nem tudom hogy gyomor vagy nyelöcső.azóta kezelték és a szájszag is eltünt.szerintem felkéne keresned egy dokit hátha neked is vmi fekély áll a dolgok hátterében
2010. febr. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. háát..legutóbbi vizsgálaton mondták gogy van egy kezdődő lyukas fogam.aztán a szüleim nem vittek fogorvoshoz.. lehet,hogy már nagyon lyukas. szólok nekik hogy mostmár tényleg kéne (eléggé nem érdekli őket semmi, ha valami bajom van)
2010. febr. 27. 12:57
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősömnél ezáltal derült ki, hogy cukorbeteg. Szóval attól is lehet.
2010. febr. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Iszol elég folyadékot? Attól is lehet. Vagy tényleg, a gyomrodból is jöhet a kellemetlen szag, és azon sajnos nem segít, ha százszor is mosol fogat naponta. Mindenképp menj el egy vizsgálatra, és ha a fogorvos azt mondja, hogy a szájszag nem a fogaid állapota miatt van, akkor érdemes tovább menni belgyógyászatra, hogy nézzenek meg.
2010. febr. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
értem..hát cukorra is lehet esély:( apám nem cukorbeteg,de nagyon a közelében van, cukros dolgokat megf is tiltotta neki az orvos...
2010. febr. 27. 13:08
 10/16 anonim ***** válasza:

szia:)

először is ne szégyelld, mert erről nem tehetsz:)

próbálj több dolgok is kipróbálni: fogkrém, szájvíz, ebből van most egy új, amit reklámoznak, nem jut eszembe a neve, de úgy van a reklámban, hogy "nagyot szól a szájban", lehet ez is jó lenne, mert sok óráig tart:)

fogselyem, szájzuhany, ezeket próbáltad már esetleg?:)

vagy tudod mit szerettem én régebben? lehetett kapni kis mentolos lapocskákat, ami elolvad a szájban, nem tudom lehet-e még kapni, de szerintem lehet, a rágóknál nézd meg a boltban:)

ha ezek sem segítenek, akkor pedig vagy szuvas fog, vagy fogkő (ezt fájdalommentesen leszedik), vagy gyomor-bél problémák okozhatják...

remélem sikerül orvosolni a problémádat, megértelek, hogy kellemetlen....:)

sok sikert:)

2010. febr. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!