Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Néha sajnos vérzik az ínyem /...

Néha sajnos vérzik az ínyem / fogam. Főleg, ha elkezdem szívni valamelyik fogam, de néha csak úgy magától. Érezhetek emiatt fémes ízt a számban?

Figyelt kérdés
2015. jún. 9. 10:11
 1/6 anonim ***** válasza:
A vérnek fémes íze van.
2015. jún. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
fogínyvérzésnek 1000+1 oka lehet.
2015. jún. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, nagy valószínűséggel ezért érzed a fémes ízt, de az viszont nagyon nem jó, ha vérzik az ínyed, főleg ha magától is szokott, ez nagyfokú ínygyulladásra utal. Próbálj meg használni valami olyan fogkrémet ami enyhíti az ínygyulladást, mert az ínygyulladás végső soron még a fogak elvesztésével is járhat. De a legjobb megoldás az lenne, ha megmutatnád egy fogorvosnak.
2015. jún. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Igen, tudom, hogy ez sajnos nem jó, fogorvoshoz rendszeresen járok, használok erre fogkrémet / gélt is. Olvasgattam itt az oldalon, és írták pl. a terhesség kategóriában, hogy fémes ízt éreznek. Ez gondolkodtatott el, hogy az vajon milyen lehet.
2015. jún. 9. 11:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Terhesség és kamaszkor idején a hormonok miatt nagyon gyakori az ínygyulladás, plusz ha dohányzik az illető az még rátesz egy lapáttal. A dolog odáig is fajulhat hogy kilazulnak a fogak (sokan mondják hogy +1 gyerek = -1 fog).

De az ínygyulladást és a paradontitist nem csak a hormonok okozhatják. A dohányzás mellett az alkohol (főleg vörösbor) fogyasztása, cukorbetegség és a rossz szájhigiénia (fogkő!) is szerepet játszhat.

2015. jún. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak a Paradontax és a curasept gél használt nekem erre, de az nagyon jó és napi 500-1000 mg C vitamin mellette. Azért írom le, mert 10-15 évig csak kísérletezgettek velem az orvosok, semmi más nem használt, írtak fel géleket, minden vackot, de azt egyik sem mondta, hogy szedjek C vitamint. A paradontaxot mondták, de azt hittem, az is olyan fogkrém mint a többi, de nem.
2015. jún. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!