Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nemsokára felrakják a nappali...

Picike0617 kérdése:

Nemsokára felrakják a nappali fogszabályzóm. Mivel elég nehéz eset vagyok,2 évig lesz fent és kell a szájpadlásomra egy elég nagy és zavaró fémtartozék. Tudok majd normálisan beszélni vagy énekelni? Milyen kajákat lehet majd ennem?

Figyelt kérdés
Eléggé félek hogy ettől a fémdarabtól nem tudok majd énekelni mert szerintem pont ottvlesz ahol a magas hangokat képzem és ez elég gáz, mert óvoda óta jàrok zeneiskolába ahol persze van szolfézs. Meg ugye rengeteget beszélek, és pluszban az osztály állandó videósa vagyok, mindent "archiválok", majd összevagdosgatom otthon, plusz Youtube-on is aktív vagyok... Nem lenne túl jó, ha egyszer csak beszédhibás lennék. Ja, és ki fogják húzni az összes 3-as fogamat, ami miatt jó ideig foghíjas leszek. Milyen kajákat lehet ilyenkor enni, és hogy lehet túlélni ezt a hosszú időszakot? 12/L

2015. jún. 16. 09:56
 1/3 anonim ***** válasza:

az elején rossz lesz de hozzá fogsz szokni és beszélni/énekelni is tudsz majd.

ha húznak fogat akkor addig amíg a lyuk be nem gyógyul tejterméket nem ehetsz, főleg tejet ne igyál

minden hónapban ha kell menni húzni utána iszonyatosan fog fájni (legalábbis nekem nagyon fájt), de belehalni nem fogsz nyugi :D inkább az legyen előtted hogy milyen szép fogsorod lesz :)

2015. jún. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Yolo2 ***** válasza:
Nekem a húzás után se fájt nagyon sose. Igazából csak a rágót kerültem, meg a popcornt, ha messze volt a következő fogszabályzós alkalom, mert olyankor szinte mindig leszedtem egy tappancsot, ha nem volt messze, akkor viszont azt is simán ettem.
2015. jún. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
nekem a testvéremnek van fogszabályzója először nehéz de meg lehet szokni
2016. ápr. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!