Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan érhetném el hogy...

Hogyan érhetném el hogy kihulljanak a fogaim fájdalom és káros mellékhatások nélkül?

Figyelt kérdés
fura kérdés igaz? hadd fejtsem ki:rettegek a fogorvostól.9évesen voltam elöször ahol a "drága" doki érzéstelenítés nélkül volt szíves megkínozni. legutóbb 6éve voltam akkor már semmi kellemetlenséggel nem járt(fejlődik az orvostudomány).na meg szerencsére manapság már szó nélkül adnak érzéstelenítést,viszont az első benyomás miatt a kamion alá szívesebben ugranék ki mint hogy fogdokihoz menjek.ráadásul most lehet hogy nem tömni hanem kihúzni kell majd a fogamat.eddig ilyen nem volt és ettől még jobban félek.szóval ezért szeretnék megszabadulni a fogaimtól.több baj van velük mint haszon.hogyan fogok majd enni?eddig sem ettem kemény dolgokat szóval nem zavarna.de van turmixom és szerzek majd kivehető műfogsort.valami ötlet? tudom nem gyakori eset de még a neten sem találtam róla semmit.
2015. jún. 16. 16:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

inkább kezeltesd az agybajodat!


menj el egy normális fogorvoshoz és kész!

Ha budapesti vagy, tudok normális dokit ajánlani

2015. jún. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Amikor letört a fogam, és alig tudtam enni, egy másik érzékeny volt, és fél évig emiatt alig tudtam inni, hasonló gondolatok fordultak meg a fejemben.


Viszont ha nincs fogad, nem tudsz rágni. A protézissel rengeteget szenvednek az emberek. A nyálkahártyák sorvadásnak indulnak, az állkapocs eldeformálódik, a szavakat nehéz megformálni, kiejteni. Ezeket biztos nem akarod.


Egyébként a foghúzás - ha érzéstelenítik - nem fájdalmas. Eddig 3-0 nálam a nem fájdalmas javára.

2015. jún. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
normális vagy? az első rossz élményt ártatlan gyerekként mégis mivel kezeljem ki?ez berögződik mint egy ösztön.
2015. jún. 16. 16:59
 4/13 A kérdező kommentje:
második hozzászóló:köszi a biztatást.
2015. jún. 16. 17:01
 5/13 A kérdező kommentje:
csak az a baj hogy a fent leírtak miatt be vagyok sz..a még a fogtöméstől pedig azt érzéstelenítéssel nem is éreztem már legutóbb.a számomra ismeretlentől eddig meg nem tapasztalt húzástól meg még inkább
2015. jún. 16. 17:04
 6/13 anonim ***** válasza:

" az első rossz élményt ártatlan gyerekként mégis mivel kezeljem ki?ez berögződik mint egy ösztön."


Erre "találták ki" a pszichológusokat!!!!!


Emmellett olyan módszer nincs, amitöl fájdalommentesen kihullanak a fogaid.


A protézissel meg legalább annyi probléma van, mert az állkapocs folyamatosan sorvad alatta, azaz nem sokáig passzol a meglévö, pár évente újat kell csináltatni, ami vagy jó, vagy töri az ínyedet, és idöbe telik, mire hozzászoksz, aztán kezdheted elölröl.

2015. jún. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"normális vagy? az első rossz élményt ártatlan gyerekként mégis mivel kezeljem ki?ez berögződik mint egy ösztön." pszichológus pont erre való


és mesélek egy sztorit...anno több, mint 15 éve külföldön vigyáztam pár gyerekre...fogorvoshoz kellett mennem, és a legkisebbet nem tudtam hová tenni, se suli nem volt, se a szomszédban nem tudtak rá vigyázni...a gyereknek mondtam, hogy jöhet velem fogorvoshoz, ment a hiszti (5 éves kislány), mivel ő utált fogdokihoz menni...megmagyaráztam neki, hogy neki nem fognak csinálni semmit, lehet a sarokban rajzolni...doki tök kedves volt, gyerek 2 percig a sarokban rajzol, majd 20 percen keresztül azt bámulja, hogy gyökér-kezelik a fogam és kedélyesen eldiskurál a dokival...az anyja meg megköszönte, mivel utána soha többé nem kellett hisztizést hallgatni, ha a gyereket fogorvoshoz kellett vinni

2015. jún. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
nem mellesleg a protkót is a fogorvosnál kell csináltatni ;)
2015. jún. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

nos? még mindig tudok ajánlani egy tök jó fogorvost:


[link]

2015. jún. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszi de nem pesti vagyok.meg pénzem sincs szóval marad a körzeti fogorvos
2015. jún. 16. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!