Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mikor megy le a duzzadás?

Mikor megy le a duzzadás?

Figyelt kérdés

Rendszeresen járok fogorvoshoz (utóbbi 3 napban minden nap). Úgy kezdődött, hogy feldagadtam a szememig vasárnap reggelre. Ügyeleten voltam ott antibiotikumot írtak fel, hogy majd a fogorvosom akihez járok megcsinálja...(igazi bunkó volt az ügyeletes). Hétfő fogadott is, a jobb felső 2-est találta rossznak ugyanis az ideiglenes híd alatt valamiért elhalt a fog (első röntgenen még élt). Azt kifúrta, kiidegelte, jött is a genny akkor

. Tegnap újra visszamentem, mert majdnem mégjobban fdlvoltam dagadva, nézte és az 5-ös fog helyén amit 2 hónapja húzott ki bent maradt egy szilánknak tűnő darab, megröntgenezett és kiderült egy gyökér darab volt így ki is operálta nekem egyből. Rettentően fájt hisz gyulladás alatt volt és hiába az érzéstelenítő..3 perc alatt kiszedte a végén volt egy kicsike genny zacskó. Most reggelre arcomról mondhatni lement a duzzanat nem teljesen, de a szememen még rajta van ugyanúgy és fáj egész arcom még mindig. Vissza kellene mennem vagy ez elfog múlni hamarosan? Egyéb tippeket elfogadnék a duzzanat eltüntetésére...jegelés nem igazán hat! :) Nem félek a fogorvostól szóval ha kell visszamegyek...csak így is soron kívül megyek 3 napja és sajnálom a többi pácienst, hogy én előnybe vagyok részesítve, nagyon jó viszony alakult ki köztem és a Dr. Nő illetve az asszisztens nővel. ezért van a soron kívüli dolog..:)



2015. jún. 24. 08:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Tegnap kiszedték a gyökeret, megint megbolygatták a fogad, nem csoda, hogy még dagadt, borogasd és 1-2 napon belül lemegy a duzzanat, a gyulladást pedig majd elmulasztja az antibiotikum, gondolom azt még pár napig szedned kell. Fel is hívhatod a rendelőt és kérhetsz tanácsot az orvostól, hogy mit tegyél.
2015. jún. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Antibiotikumra azt mondta ne szedjem feleslegesen, lefog menni ez magától...ne mérgezzem magam gyógyszerekkel. Kamillás borogatást is lehet alkalmazni amúgy? :)
2015. jún. 24. 08:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Felesleges, hideg víz megteszi, kamilla kívülről nem hiszem, hogy számítana valamit.

Antibiotikumot ha elkezdted, akkor szerintem 5 napig szedni kellene, vagy legalább addig, míg el nem fogy a gyógyszer, nem jó abbahagyni.

2015. jún. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!