Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés után ideiglenes...

Gyökérkezelés után ideiglenes gyógytömést kaptam fél napra rá elkezdett fájni ez normális?

Figyelt kérdés
addig semmi fájdalmat nem éreztem kezelés után.viszont kb 12 órával később előjött ugyanaz a fájdalom mint a kezelés elötti napokban.ez baj? és a fogorvos mondhat ellent nekem? szeretném kihúzatni ha elmúlik a gyulladás róla.addig nem mert érzéstelenítő nem hat és gondolom nagyon fájna.vagy ha idegeket már kiszedte akkor már nem?ő viszont nem akarja húzni.nekem viszont már túl sok gondot és fájdalmat okozott szeretnék megszabadulni ettől a fogtól.még van 27 másik szóval nem értem mit van úgy oda az orvos.ráadásul mondta hogy kezelés után is jó eséllyel letörhet és akkor húzni kell.akkor meg minek várni hiszen csak szenvedéssel fizetem meg az árát.
2015. jún. 30. 01:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha éjszaka is fájt és nem csak ráharapásra fáj, akkor ki kell szedni az ideiglenest és lehet még tisztítani kell a gyökeret. Ha mindenáron ki akarod huzatni, akkor menj el egy másik fogorvoshoz, de én nem tenném, amíg meg lehet menteni egy fogat, addig jobb ha megmarad, mert problémákat okozhat a foghiány.
2015. jún. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Normálisnak éppen nem nevezném, de épp ezért kaptál ideiglenes tömést, hiszen 100%-ra nem lehet gyökérkezelni egy fogat (főleg elsőre). Nagy gondosság mellett is egy pl szemfognak a gyökérkezelése fél órás műveletnek kellene lenni .. több tűvel többször átmenni rajta fokozatosan.

Manapság inkább arról számolnak be az emberek, hogy egy hátsó rágófogat 3 csatornával is 4-5 perc alatt megcsinálnak. Kevés az a hely már (tb alapon+már régen kihaltak), ahol az emberre ráfordítják a megfelelő tudás és erőforrások mellett a minőségi időt is.

2015. jún. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!