Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ideiglenes tömés meddig...

Ideiglenes tömés meddig bírja? Érzékeny kissé és tompa fájdalom néha. Ez normális? (közel 1 hónapig lesz benne)

Figyelt kérdés

Le van törve a fogam, eléggé. Azt mondta az fogorvos(körzeti), hogy felépíti, de már eléggé a határ, így rakott bele egy ideiglenes tömést, hogy megnézze, hogy hogy reagál a fog. Ha rosszabbodik, vagy valami ilyesmi, akkor menjek vissza. Igazság szerint rosszabb nem lett, de érzékeny pl. hidegebb vízre (akár szobahőmérséklet körülire is), de melegre nem. Igazából, amikor fáj nem élesen, még pontosan sem tudom behatárolni, hogy az a fog-e.

Ez így normális és ki fogja bírni a tömés 1 hónapig? Fehér színű és olyan volt, mint egy gyurma, belenyomta és kész. Előtte kissé megkapargatta a fogat (vagy valami ilyesmi :D )

Még csak pár napja van bent, lehet később elmúlik?



2015. júl. 1. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Ki fogja birni, de szerintem a tiedet gyokerkezelni kell majd.
2015. júl. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Felépíti és nem gyökérkezeli? Az a felépített fog korona nélkül nem sokáig fogja bírni, előbb-utóbb széttörik, szerintem rakass rá koronát.
2015. júl. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha éjszaka nem fáj, akkor nincs gond, lehet pár nap után megnyugszik.
2015. júl. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Kis fájdalom csakhogy nem majdnem mindig van, teljesen kibírható, csak hosszú távon már nem túl kellemes. Már egész tűrhető, hidegre mindig érzékeny, talán kevésbé, a meleg pedig szó szerint teljesen megnyugtatja.

Azt mondta, hogy felépíti, gyökérkezelésről nem volt szó, sem koronáról. Gondolom azért rakta bele az ideiglenes tömést, hogy eldöntse, hogy mi legyen vele. Kihúzni pedig semmiképp nem akarom, mert akkor elég nehéz lesz rágni

Viszont hallottam olyanokat, lehet tévhit vagy ritkább eset, hogy a gyökérkezelt fog nem bírja sokáig, illetve nagyobb terhelést sem. Nekem konkrétan egy rágófogról lenne szó

2015. júl. 2. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!