Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha a felső fogsoromon mindkét...

Ha a felső fogsoromon mindkét oldalon az első előzápfogak tönkrementek, de a többi fogam teljesen normálisan működik akkor mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Ma megyek orvoshoz de gondoltam rá kérdezek itt is hátha valaki tud mondani vmi okosat. Szóval az van, hogy mindkét oldalon az első előzápfogak koronái letörtek (az egyiknek a fele még megvan) és már konkrétan csak a tömés áll ott helyettük nem túl stabilan.


abszolút nem értem a helyzetet, mert tudtommal eddig mindig mostam fogat rendesen, de ha tegyük fel nem, akkor is a többi foggal is kéne problémáimnak lennie nem? ráadásul csak ez a kettő fog volt eddig tömve a többinek semmi baja..

lehet ez valami betegségnek a jele? vagy csak egyszerűen ezek a fogak olyan helyen vannak ahol gyakrabban rágok, mint a többi helyen?



2015. júl. 2. 11:43
 1/1 anonim ***** válasza:
A nagy okosság a következő: emlősállatoknál az előzápfogak funkciója nem határozott a két szélsőség: a metsző és szemfogak, valamint a nagyőrlők között. Ezért a táplálék megragadása ill. elmetszése valamint a megrágás között átmeneti szerepet töltenek be. Ha megnézzük pl. egy kutya fogsorát, a szemfogak és a csontot is összeroppantani képes tarajos nagyőrlők között egészen kicsik, esetenként hiányzanak is. Valószínű, hogy az evolució során szépen eltünnek majd, anyaguk sem alakul megfelelően.
2015. júl. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!