Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogászat után bedagadt a szám...

Fogászat után bedagadt a szám és "sebes". Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Ultrahanggal leszedték a fogkövet, rá fél órára nagyon bedagadt a fél ajkam. (Mintha allergia lett volna. Ittam kálciumot, estére visszahúzódott.) Másnapra éreztem, hogy fura felülete van belülről a számnak (nem az ínyemnek) és észre vettem, hogy azon az oldalon, ahol korábban feldagadt, belülről egy viszonylag nagy fehéres-világos folt van. Azt nem mondanám,hogy fáj de kicsit kellemetlen érzés. Mi lehet ez? És mitől? Allergia vagy valami nem lett megfelelően fertőtlenítve? Várjak még vagy forduljak orvoshoz? (3napja volt a fogkőleszedés)

2015. júl. 2. 17:43
 1/2 anonim ***** válasza:
inkább nem megfelelő fertőtlenitésre gondolok
2015. júl. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha nem hétvége jönne, azt mondanám, használj Corsodil öblítőt; ha fertőzés, az elmulasztja. Lehet, hogy az a fehér valami gennytasak, amiből el kell távolítani a gennyet? De ilyen bizonytalanul nem szabad nekimenni a hétvégének, ezért inkább menj vissza a fogorvoshoz. Mondjuk, fura a dolog, mert a fogkőleszedésnek nem kéne elfertőződnie, hacsak nem volt eleve valami kórokozó baktérium a szádban, ami egy apró vérzéstől bejutott a véráramba.
2015. júl. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!