Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogkőeltávolítás fognyaki...

Fogkőeltávolítás fognyaki kopás esetén?

Figyelt kérdés
El kellene mennem már fogkőeltávolításra, viszont az ínyemnél egy két helyen elég érzékeny a fogam, ha mosom is óvatosan kell. Ezzel voltammár fogdokinál, azt mondta, hogy egyrészt érzékeny fogra való fogkrémmel mossam, másrészt készített éjszakára harapásemelőt, mert sokat csikorgattama fogam álmomban ( bár szerinte nem ettől kopott meg a fognyakamnál). Kérdeztem, ha fogkőeltávolításre megyek, elérzésteleníti e, azt mondta ere nincs szükség. De én félek! Hiszen egy sima fogmosásnál is érzékeny! Szerintetek? Alul és felül is van fogkövem és kopásom is.

2015. júl. 16. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:
ezt nem tudom, de van az ózonos fogászat, ami jó az ilyen fognyaki kopásra. nézzél utána.
2015. júl. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Zala megyében élek, ha estleg itt tudtok ajánlani valamit :)
2015. júl. 16. 20:18
 3/4 anonim ***** válasza:
A fogkő eltávolítás nem kellemes, de azért kibírható. Nem szoktak hozzá fájdalomcsillapítót adni. Mindenhová nem hat az érzéstelenítő, ha beadják. Ha nem elektromos fogkefét használsz, akkor ideje venni egyet. Ezzel gyönyörűen lejön a fogkő.
2015. júl. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
de az elektromos fogkefe csak megelőzi a fogkövet, a meglévőeket nem távolítja el, nem?
2015. júl. 20. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!