Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Meg lehet kérni a fogorvost,...

Meg lehet kérni a fogorvost, hogy vegye le a fogszabályzót?

Figyelt kérdés
Novemberben lesz 3 éve, hogy fent van, és már nagyon unom. Múltkor, amikor a saját orvosom nem volt bent, egy másik nézte meg, és kérdezte, hogy mióta van fent, mondtam, hogy lassan 3 éve, meg is lepődött. Nem csak azért unom, mert havonta kell fogkefét venni, mert a vas szétszedi, hanem azért is, mert mióta kivették belőle a gumikat, és már csak maga a vas van, amint begyógyul a szétszaggatott hús a számban, megint szétszedi, és konkrétan enni nem tudok, annyira marja még a kaja is, és elég unalmas, hogy 3 éve azzal töltök 20-30 perceket, hogy kiszedem a kaját, mivel ugye ha nem otthon vagyok, akkor nem tudok pl iskolában vagy máshol fogat mosni, meg elég idegesítő lenne mindenhova fogpiszkálóval menni, és szedni ki a kaját a fogamból. Múltkor megkérdeztem a fogorvost, és mondta, hogy még a felső decemberig rajta lesz, az alsó pedig még olyan április-májusig. Hát nem tudom, van még itt valaki, akinek majdnem 3,5 évig hagyták rajta (mert ugye ha kb áprilisig maradna, akkor kb annyi lenne :D) ? Ja és még annyi, hogy most olyanok a fogaim, mint 1 és fél éve, tehát nem értem, hogy miért kell rajta hagyni ennyi ideig, szerintem már levehették volna 1 éve, és akkor megcsináltatni azt a műanyagot, ami azért kell, hogy ne menjenek vissza a fogaim, nem értem ezt a fogorvosi logikát, mert hogy ívet cseréltek, és utána nem fájt, az biztos, tehát értelme nem volt ennek a +1-1,5 évnek :D Nekem pedig tökéletesen megfelelnek a fogaim, a célt elértem, szépen rendbetette a fogaimat. :)
2015. aug. 5. 00:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudok állandó fogszabályzó ügyben nyilatkozni. Nekem éjszakai volt 1 évig, de meguntam azt hogy minden reggel szabályosan úsztam a nyálban, és amikor levettem a fsz-t, akkor annyira fájtak a fogaim meg az innyem, hogy a reggelinél mindig azt hittem, hogy kiesik a fogam. Eldobtam a fenébe.

Ennek a hátránya az volt, hogy 2 hét alatt visszaállt teljesen a fogam mint amilyen volt, de már nagyon nem érdekel.


Szerintem ha megkéred akkor biztos leveszik. Valószínüleg fognak berakni ilyen kis fémkarikát ami megtartja, és nem fog úgy visszaesni mint nekem.

2015. aug. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekem is volt éjszakai, és ugyan ez volt a problémám, ezért 4-5 hónapig próbálkoztam vele, volt, hogy kihagytam 1 hónapot, visszamentünk a fogorvoshoz, és mondta, hogy szépen változik, pedig be sem tettem 1 hónapig :D aztán valamiért nagyon rossz lett az a fogorvos, átmentem másikhoz, akihez most is járok, dehát nem tudom, ennyire azért nem problémás a fogam, hogy 3,5 évig rajta legyen.. :D
2015. aug. 5. 02:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Hülyeség az egész. Nekem 7 hónapja tette fel a faszi, és ugyan olyan mint eddig xD Abszolút 0 változás van, pedig már meghúzta vagy 4x. Mindig visszamegyek, nézegeti, hümmög, húz rajta egyet, és semmit sem javul :D
2015. aug. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem teljesen rendbehozta :D ezért nem értem, hogy miért nem lehet levenni, így, hogy 1 éve is így nézett ki, ahogy most. Mostmár csak a fájdalmat érzem, amikor beleragad a húsomba a szar vas :D
2015. aug. 5. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!